ebook Łukaszenka. Niedoszły car Rosji
3.47 / 5.00 (liczba ocen: 155)

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.13
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
25.13 zł Lub 22.62 zł
27.64 zł Lub 24.88 zł
27.59 zł
27.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane
Aleksander Łukaszenka wygrywa druzgocącą przewagą każde wybory na Białorusi. Zdarzyło mu się nawet przyznać, że jedne sfałszował, ale na swoją niekorzyść. To człowiek, który ma absolutną władzę. Jego przeciwnicy polityczni znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, media publiczne są pod jego pełną kontrolą, a OMON na jego polecenie znęca się w więzieniach nad nieposłusznymi obywatelami.

Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki przedstawiają biografię tego białoruskiego cara od biednego wiejskiego chłopca, który pnie się po szczeblach politycznej kariery, do prezydenta, który po dwudziestu pięciu latach urzędowania słyszy od tłumu na ulicach Mińska: Odejdź!. Skrupulatnie analizują także relacje Białorusi z Rosją i z Polską, opowiadają o Galinie Rodionowej żonie Łukaszenki, od lat żyjącej w wiosce, do której nikt nie ma dostępu, i przyglądają się białoruskiemu społeczeństwu pełnemu sprzeczności, ale też energii pchającej go do zmiany, która kiedyś wydawała się niemożliwa.

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji od Andrzej Brzeziecki, Małgorzata Nocuń możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Na początku czytania tej książki, podchodziłem do niej na luzie, z dystansem, ale kazdy kolejny rozdział gotował we mnie krew bezsilności. Jak to możliwe, by przez 20 lat, europejskim państwem rządził dyktator, który bezpardonowo zabija niewygodnych sobie. Nie mieści mi się to po prostu w głowie tym bardziej, że wszyscy o tym wiedzą, lub mogą dowiedzieć się z książki i nic nie mogą z tym zrobić... Lektura obowiązkowa.

Warto zerknąć