Szczęście pachnące wanilią
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.52 / 5.00
liczba ocen: 869
cena: 17.43
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
19.92 zł
20.83 zł
21.17 zł
24.90 zł
24.90 zł
Pozostałe księgarnie
17.43 zł
19.17 zł
19.92 zł
22.41 zł
22.41 zł
22.41 zł
24.49 zł
24.90 zł
24.90 zł
24.90 zł
Opis:

Słodko-gorzka opowieść o spełnionych marzeniach

Ada ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię, bo tylko to potrafi robić – piec ciasteczka. Cukiernia wabi i przyciąga, szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę, singielkę nie z wyboru, Magdę, żonę faceta, który najbardziej kocha swój…samochód oraz Milenkę, która niebawem będzie mamą.

I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet, które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy, najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek.

W „Szczęściu pachnącym wanilią” spotkamy także bohaterów znanych z innych powieści autorki - Bachora martwiącego się tym, że jego Milenka cudzołoży! znaczy się śpi w cudzym łóżku i Parysa Antonia, który z niezmiennym wdziękiem arystokraty pęta się bohaterom pod nogami.

 

Magdalena Witkiewicz zaprasza na jedno z gdańskich osiedli gdzie uroczo, mądrze i z humorem po raz kolejny opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu, o szczęściu, pachnącym wanilią…

CYTATY:
A kto powiedział, że życie jest łatwe? Jak o coś walczysz, to potem bardziej to szanujesz. A jak wszystko masz podane na tacy, to potem nawet nie zauważasz, że to masz. Nic na siłę.
Całe życie to sztuka wyboru. Chodzi o to,by wybrać dobrze. Raz a dobrze.
Każdy ma jakiegoś trupa w szafie. Najważniejsze, by tego trupa móc z kimś zakopać. By nie żyć z tą myślą samemu.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć