Pielgrzym
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.23 / 5.00
liczba ocen: 8833
cena: 16.95
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-50% 16.95 zł
33.90 zł
22.90 zł
26.44 zł
28.82 zł
Pozostałe księgarnie
27.10 zł
28.14 zł
28.48 zł
30.50 zł
30.51 zł
31.00 zł
33.49 zł
33.90 zł
33.90 zł
33.90 zł
Opis:

Zabójcza tajemnica, szokujący rachunek międzynarodowej polityki i bohater, który podejmuje wyzwanie swego okrutnego ucznia mordercy… Powieść, która ma cechy najlepszych thrillerów wszech czasów.

„Pielgrzym” to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Zanim wycofał się ze służby i zniknął, zawarł swe zawodowe doświadczenie w niezrównanej książce na temat technik śledczych. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy...
Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na Manhattanie. Mężczyzna publicznie ścięty w Arabii Saudyjskiej. Oczy skradzione żywemu człowiekowi pracującemu w tajnym syryjskim laboratorium badawczym. Dymiące ludzkie szczątki na zboczu góry w Hindukuszu. Spisek, którego sednem jest przerażająca zbrodnia przeciwko ludzkości.
Jedna nić, która łączy wszystkie te sprawy. Jeden człowiek, który podejmie wyzwanie. Pielgrzym.
Thriller o magnetycznej sile przyciągania. Sprawia, że mimowolnie wstrzymujesz oddech podczas lektury. Olśniewający i nieprzewidywalny jak „Dzień Szakala”, „Homeland”, cykl z agentem Bourne’em.

CYTATY:
Ludzie mówią, że miłość jest słabością, ale mylą się: miłość to siła. W niemal każdym człowieku potrafi stłumić inne porywy: patriotyzm, ambicję, religię, wychowanie. A spośród wszystkich odmian miłości – tej epickiej i tej malutkiej, tej szlachetnej i tej prymitywnej – najsilniejsza jest ta, która łączy rodzica z dzieckiem.
Nie wydaje mi się, by istniało wiele przyjemnych odmian śmierci, ale wiem, która jest najgorsza: ta, która przychodzi daleko od domu i rodziny, do człowieka przykutego łańcuchem jak pies gdzieś w opuszczonej wiosce, gdy jego ciało rozpada się z wolna pod naporem czarnej ospy.
Ludzie wierzą w to, co widzą w bazach danych. Nie nauczyli się jeszcze najważniejszej zasady obowiązującej w cyberprzestrzeni: komputery nie kłamią, ale kłamcy znają się na komputerach.
Czas płynie znacznie wolniej, gdy się czeka na koniec świata.
Jedyna droga do nieba jest ta, którą budujemy sami na ziemi.
Samotność to brzytwa, która tnie serca na strzępy.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Troche przewidywalna i naiwna, czasami brakuje jasnego powiązania wątków ( szczególnie w retrospekcji z życia głownego bohatera). Jednakże czyta sie przyjemnie, nie nuży...
  Polecam, ale bez fajerwerków

 • Awatar

  Kiedy przeczytałem zajawkę z okładki „Pielgrzyma” opis skojarzył mi się z filmami sensacyjnymi z gatunku „zabili go i uciekł”. Pomyślałem, że to kolejna historia, w której dzielni amerykanie ratują świat przed wszelkim złem, zagrażającym mu z każdej strony. Zastanawiałem się też czy w tego typu literaturze można wymyślić jeszcze coś takiego, co przyciągnie uwagę czytelnika na tyle, aby każdemu przewróceniu strony nie towarzyszyło ziewnięcie?

  Tarry Hayes udowodnił mi, że powieści z gatunku, za którym zbytnio nie przepadam, są w stanie jednak przykuć mnie do czytnika i zadowolić moją czytelniczą dusze, która w miarę przybywających jej lat, jest coraz bardziej wymagająca i marudząca. Tym razem jednak popadła w zachwyt (ma dusza), obyło się bez kręcenia nosem i nudnego wzdychania. Od autora otrzymałem historię tak bardzo realistyczną i przekonującą, że przez cały czas zastanawiałem się, ile musi minąć czasu, aby wydarzyła się naprawdę? Przecież na samą myśl o zamachu terrorystycznym drżymy. Choć w dzisiejszych czasach zamachy takie stały się prawie codziennością, każdy na wieść o kolejnym wstrzymuje oddech i żałując ofiar, w duchu cieszy się, że nie dotyczył on regionu, w którym zamieszkuje. Nikt nie chciałby znaleźć się w centrum takich wydarzeń.

  „Pielgrzym” choć na pierwszy rzut oka zdaje się oscylować wokół oklepanego tematu, jest to tylko pozór. Autor czyni z niego majstersztyk, głęboko realną wizję zamachu bioterrorystycznego, z doskonałymi bohaterami stojącymi po przeciwnych stronach barykady.
  Książka ta nie jest jedynie tanią sensacją, dla mnie stała się pozycją, która mnie przeraziła. Ukazała mi jak niewiele potrzeba abyśmy stanęli na krawędzi, znad której w końcu kiedyś już się nie zdołamy cofnąć.

 • Awatar

  Ciężko się oderwać, wciąga od samego początku, nigdy nie wiesz co się wydarzy za chwile...

 • Awatar

  Połączenie thrillera szpiegowskiego z powieścią kryminalno-detektywistyczną wydaje się trochę od czapy, ale w tym przypadku zadziałało. Dzięki temu książka ma niemałą objętość, ale czyta się przyjemnie.

 • Awatar

  Trochę rozczarowanie, jak na hype. Ale jest nieźle.

 • Awatar

  Dobra wartka akcja, ciekawi bohaterowie i dobre dialogi. Widać doświadczenie scenarzysty. Najbardziej przeraża to, że to się może wydarzyć ponieważ w internecie jest coraz więcej wyników badań naukowych i każda inteligentna osoba może z nich skorzystać również w złym celu. Polecam i czekam na ciąg dalszy przygód Pielgrzyma

 • Awatar

  Wspaniale napisana książka. Czyta się jednym tchem.

 • Awatar

  Dawno nie czytałem tak wciągającej i dobrej sensacji Polecam wszystkim

 • Awatar

  Bardzo dobra powieść, czekam na następną książkę tego autora. Polecam.

 • Awatar

  Rewelacja. Akcja dynamiczna, książka trzyma w napieciu do ostatnich stron. Z niecierpliwościa czekam na kolejne powieści tego autora!

 • Awatar

  Wartka akcja, dobra książka. Czekam na następna powieść tego autora.

 • Awatar

  Niesamowite napięcie i dynamika akcji. Zaczyna się mocno i szybko, a potem jest coraz ciekawiej. Interesujące postacie, pomiędzy którymi toczy się wyjątkowa gra, której ceną jest bezpieczeństwo, życie tysięcy, a nawet milionów osób. Tajemnice służb wywiadowczych z ich autentycznym obrazem. Akcja w wielu miejscach świata i choć domyślamy się jak zakończy się powieść, to jednak - zagadka i napięcie do samego końca!!!
  Rewelacja!

 • Awatar

  Daję bez zastanowienia 11 gwiazdek!!!
  Książka jest prawdziwym dynamitem - 900 stron (na ebooku) z małym haczykiem przez które zarwałem całą wczorajszą noc (w pracy jechałem na dożylnym espresso), dzisiejsze popołudnie i wieczór.
  Rewelacyjna pozycja w której nie ma nawet jednego zbędnego opisu, akcja od pierwszej do ostatniej strony pędzi jak TGV "przeskakując" z USA do Afganistanu, Arabii Saudyjskiej, Zachodniej Europy i Turcji.
  Czytałem i włosy stawały mi dęba, bo choć książka jest fikcją literacką, to przedstawiona historia może zaistnieć w realnym świecie. Hayes pokazuje w jak prosty sposób można doprowadzić do globalnej apokalipsy, jak niewiele potrzeba by świat stanął na krawędzi istnienia.

  Gorąco polecam!

 • Awatar

  Znakomita powieść sensacyjna. Dawno nie czytałem ksiąźki, która tak wciąga. Autor równolegle prowadzi w szalonym tempie co najmniej 2 wątki, przy tym wszystkim prowadząc akcję z żelazną logiką. Wszystko jest tutaj przemyślane od A do Z, nie ń nma źadnych mielizn. W dodatku autor pozostawiw cień nadziei, źe zobaczymy głównego bohatera jeszcze w akcji

 • Awatar

  Dużo czytania, czasem wątki nieprawdopodobne, wręcz niemożliwe. A na koniec znowu USA ratuje świat.
  Mimo to czyta się szybko, akcja wartka i warto poświęcić kilkanaście godzin na lekturę

Inne proponowane
Warto zerknąć