Infekcja
3.27 / 5.00 (liczba ocen: 252)

Infekcja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 18.54
wciąż za drogo?
-33% 18.54 złpremium: 11.12 zł Lub 11.12 zł
18.54 zł Lub 16.69 zł
-38% 18.90 zł
27.00 zł
30.90 zł Lub 27.81 zł
22.56 zł
25.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szósta powieść z najsłynniejszego cyklu horrorów Grahama Mastertona! Jasnowidz Harry Erskine kontra Misquamacus, najokrutniejszy z indiańskich demonów, który pojawia się we współczesnym świecie w przeróżnych wcieleniach i znajduje sobie zaskakujących sprzymierzeńców. Do cyklu należą: „Manitou”, „Zemsta Manitou”, „Duch zagłady”, „Krew Manitou”, „Armagedon”.

Lekarze szpitala w Saint Louis nie są w stanie pomóc czło­wiekowi z nieznaną dziwną chorobą. Jeszcze dziwniejsze – i bardziej makabryczne – niż jej objawy jest to, co dzieje się z pacjentem po śmierci. Wezwana do oględzin profesor Anna Grey jest mocno zaniepokojona. Zwłaszcza kiedy jej ukochany umiera w ten sam sposób i choroba zaczyna przy­bierać rozmiary epidemii.
Wróżbita Harry Erskine, niesłusznie posądzony o kradzież, musi opuścić Miami. Nie martwi się tym, bo po nocnej wizy­cie trzech zakonnic, które potrafią rozpływać się w powietrzu i mają coś wspólnego z Misquamacusem, nie uśmiecha mu się kolejne takie spotkanie. Lecąc do Los Angeles, czuje jednak, że tak łatwo nie ucieknie od swojego odwiecznego wroga.
Po przypadkowym spotkaniu z Anną Grey łączy z nią siły i wspólnie próbują pokonać żądnych zemsty synów Misquamacusa i ich zastępy roznoszących zarazę sióstr w habitach…

Infekcja od Graham Masterton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jeśli los rzuci w ciebie nożem, będziesz miał wybór: albo złapiesz go za ostrze, albo za rękojeść.
Człowiek, który za dużo myśli, zadręcza się pytaniami o swoją przyszłość, zamiast zdać się na to, co przygotował mu dobry Bóg. Często nie prowadzi to do niczego dobrego.
Na oddział intensywnej terapii szpitala w Saint Louis zostaje przyjęty mężczyzna z bardzo niepokojącymi objawami. Silne konwulsje przerywane gwałtownymi wymiotami nieprawdopodobnie wręcz dużą ilością krwi. Jednak najbardziej zatrważające jest to, co udaje się konającemu mężczyźnie wypowiedzieć miedzy targającymi nim spazmami... Zabierzcie to ode mnie!
Profesor Anna Grey, światowej sławy epidemiolog stara się wyselekcjonować patogen odpowiedzialny za tak gwałtowny i niekontrolowany przebieg nieznanej choroby oraz znaleźć na niego lek. Walczy z czasem, ponieważ do szpitala trafiają kolejne ofiary, którym lekarze nie są w stanie pomóc. Sprawa nabiera osobistego wydźwięku, kiedy umiera chłopak Anny...

Tymczasem w Miami wróżbita Harry Erskine, który z powodzeniem przepowiada leciwym damom przyszłość, zostaje oskarżony o kradzież i musi opuścić miasto. Jednak nie to martwi go najbardziej. Kilka dni wcześniej w jego mieszkaniu rozegrały się makabryczne wydarzenia z udziałem księdza Zapaty, a tuż po nich nawiedziły go trzy zakonnice, które z pewnością mają coś wspólnego z najokrutniejszym z indiańskich demonów – Misquamacusem.

Epidemia i indiańskie demony. Nieznany patogen i usilne pragnienie zemsty.
Biada ludzkości, kiedy nienasycone i pałające żądzą unicestwienia współczesnych mieszkańców Ameryki indiańskie demony staną w szeregu z roznoszącymi zarazę zakonnicami.
Tylko Anna Grey i Harry Erskine będą w stanie stanąć naprzeciw ciemnym mocom w tej nierównej, niepewnej i bardzo niebezpiecznej potyczce.

Masterton wplata w fabułę elementy zaczerpnięte z legend, podań indiańskich oraz historii, która miała miejsce w XVII wieku w klasztorze urszulanek w Loudun. Na kanwie tych niewyjaśnionych, owianych grozą i tajemnicą wydarzeń Masterton tka mocno nasączoną krwią, robactwem, wylewającymi się flakami i strachem fabułę. Niesamowite jest to, że tworząc pełen ohydztwa, seksualnej dewiacji i gadających trupów horror autor nadal zachował swobodny styl, wspomagany komizmem sytuacyjnym i zabawnymi dialogami. Infekcja, mimo podejmowanego zagadnienia, jest horrorem lekkim, czytanym błyskawicznie.

W Infekcji pojawiły się dwa fragmenty, które niestety wyryły się w mojej pamięci. Takie ryzyko czytania Mastertona, który słynie z balansowania na granicy dobrego smaku. Zdecydowanie nie dla osób o słabych nerwach. Bo konsumpcja własnego przyrodzenia, materace oblepione robactwem i zwłoki, które mówią, wykrzywiając swoją martwą już przecież twarz to fragmenty dość dosadne.

Wielkim sentymentem darzę autorów, którzy w swoich powieściach zawierają polski pierwiastek. Labrador Kleks i owczarek Bobik kupione przez jednego z bohaterów od polskiego emigrant skradły me serducho do zdecydowanych plusów należy także wątek biochemiczny, próba unicestwienia wirusa, poznanie jego struktury i odnalezienia szczepionki. Największym mankamentem jest mało spektakularne zakończenie.

Infekcja to dobry horror, który w pierwszej kolejność wywołuje wstręt, dopiero po nim strach.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć