ebook Grand
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 1320) Ilość stron (szacowana): 320

Grand
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 29.90
Audiobook - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
29.90 zł Lub 26.91 zł
Inne proponowane

"Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..."

Tak zaczyna się nowa powieść Janusza L. Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miejscem wydarzeń szczególnych, a autor, jak Anioł Podpatrywacz, towarzyszy ludziom, którzy spędzają w tym hotelu jeden krótki letni weekend. Niezauważony wchodzi do ich pokoi, prześwietla ich biografie, zasypia i budzi się w ich łóżkach. Opowiada o ich snach, porażkach, tęsknotach, marzeniach i cierpieniach. Hotel to często miejsce przemienienia. I o tym także jest ta książka. Dziennikarkę porzucił mężczyzna niepogodzony z jej sukcesem, dziadek niemieckiego pastora z sąsiedniego pokoju zabijał Polaków w pobliskim Stutthofie, nieutalentowany naukowiec z pokoju na trzecim piętrze najmuje autora do napisania habilitacji, rosyjski nowobogacki z apartamentu na drugim piętrze zakochuje się w ukraińskiej sprzątacze z hotelu. Atmosfera anonimowości hotelu pozwala bohaterom zrzucić swoje maski, a śledzący ich czytelnik na końcu dowie się prawdy, którą sam już dawno znał. Że wszystkim chodzi o miłość.

Grand od Janusz L. Wiśniewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Smutek i poczucie bezsensu zawsze przecież narastają z wiekiem. Im dłużej żyjemy, im więcej wiemy i więcej rozumiemy, tym mniejsze życie ma dla na sens.
Całkowicie złudne jest przekonanie, że piękno równa się dobru. Gdyby były tożsame, wszystkie miss świata wyglądałyby jak Matka Teresa z Kalkuty.
Kocham Cię tak, że drżę ze strachu na myśl,że mogłabym Cię utracić lub dzielić z kimś innym.
Kobiety niepożądane cierpią o wiele bardziej niż niekochane.
Bo jak się kogoś kocha, to prędzej czy później odwzajemnienia się oczekuje, prawda? Inaczej zgryzoty człowieka jak korniki drzewo dziurawią no nie ? Albo zimno mu ciągle jest. Nawet latem.
Dążenie do doskonałości to przejaw okropnego egoizmu. I na dodatek niezwykle szybko uzależnia, jak narkotyk. W skrajnych przypadkach nałóg ten prowadzi do zbrodni przeciwko najbliższym. Odbiera im czas, uwagę, zainteresowanie, myśli, troskę, aby tylko przeżyć, krótkotrwałą euforię w momencie stawania na podium.
Serce przestaje boleć, jak je zająć kimś innym albo książki czytać.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Ksiazka przecietna. Zupelnie, jakby to nie ten Wisniewski ja pisal a zwlaszcza poczatek, ktory jest okropny. Im dalej w las... tym lepiej, o dziwo. I cale szczescie! Koncowe rozdzialy ratuja ksiazke jako calosc, ale I tak poczulam sie zawiedziona jako stala czytelniczka pana Janusza. Pozycja raczej dla zagorzalych fanow.

 • Awatar

  Zakochałam się w tej książce :D Lubie te niesamowite nostalgiczne wspomnienia głównych bohaterów, ich rozterki. I połączenia obcych sobie osób. Rewelacja

 • Awatar

  Jak zwykle J. L. Wiśniewski nie zawodzi. Kiedyś czytałam książkę innego Autora, który w pokojach hotelowych przeprowadzał rozmowy z niezwykłymi ludźmi o zwykłych sprawach. Wiśniewski opowiada historie zwykłych ludzi w niezwykły sposób. Jak zwykle u Wiśniewskiego, proza przepełniona jest uczuciami, marzeniami, zapachami i wielkim światem.
  Polecam.

Warto zerknąć