ebook Głowa anioła
3.38 / 5.00 (liczba ocen: 250)

Głowa anioła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 29.90
Audiobook - najniższa cena: 17.20
wciąż za drogo?
29.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Julia, znana architekt, przyjeżdżając po dziewięciu latach z Chicago do miasta swego urodzenia. Czy rzeczywiście chodzi jej tylko o rekonstrukcję starego pałacyku Hemmerlingów? A może chce odszukać swego ukochanego z lat młodzieńczych, który jest teraz prokuratorem i nie wydaje się szczęśliwy w obecnym związku. Julia ma szanse na złożenie w całość swych dramatycznych wspomnień, ale w rozmyślaniach przeszkadzają jej coraz to częstsze dziwne przypadki. Nie przypuszcza nawet, że sama może znaleźć się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wątek kryminalno-sensacyjny, no i oczywiście romans, a wszystko na tle pomorskiego miasteczka K***.

Głowa anioła od Hanna Cygler możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nikt nie jest w stanie przeniknąć myśli i zamiarów drugiego człowieka. Można się dopiero o nich dowiedzieć, kiedy przerodzą się w czyn. Tylko że wiele czynów nie ma żadnych świadków, a nieujawniane mogą stanowić wieczną tajemnicę. O pewnych sprawach lepiej jest nigdy nie wiedzieć.
Życie to prawdziwy splot różnego rodzaju niesprawiedliwości. Stale się krzywdzi innych lub jest się samemu krzywdzonym.
W literaturze, tak, jak w życiu liczy się dobry instynkt. Czasem biorąc do ręki książkę tylko za sprawę okładki możemy być pewni, że bez wątpienia przypadnie nam do gustu. I choć czasem ten właśnie instynkt może nas zawieść, to jednak świadomość ryzyka i tego, co możemy odkryć jest bardzo cenna.

(...)

Jednak zanim do tego dojdzie warto się przyjrzeć osobie Julii Sarnowskiej, która jako światowej sławy architekt ma zająć się remontem pałacu w jej rodzinnej miejscowości. Powrót, jak powrót, jednak, kiedy wraca się po latach do miejsca, które na osobie młodej dziewczyny odcisnęło bardzo wyraźne piętno, nie jest to powrót łatwy. Jest paczka przyjaciół, z którą przeżyła kiedyś radosne chwile, ale i te bardzo tragiczne, które wciąż są obecne w świadomości Julii.
Dwóch ważnych mężczyzn w jej życiu odeszło nie tak dawno. Powrót do rodzinnej miejscowości sprawił, że nie tylko na progu pojawił się kolejny, ale też starzy koledzy zaczynają ponownie do niej wzdychać. I gdyby tylko na wzdychaniu do szkolnej miłości miało się skończyć, nie działoby się w sumie nic wielkiego. Dziwne przypadki związane z pałacem, w konsekwencji napad na nią samą dają do zrozumienia, że dzieje się coś bardzo złego. (...)

Cała recenzja na blogu: Głowa anioła

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Żółta karteczka
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka ciekawa, z żywą akcją, chociaż przewija się w niej miejscami zbyt dużo wątków. Powrót w rodzinne strony, spotkanie ze starymi przyjaciółmi, trochę kryminału - dobra na wakacje.

Warto zerknąć