ebook Zacisze Gosi
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 1250)

Zacisze Gosi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 31.92
-19% 31.92 zł Lub 28.73 zł
33.92 zł 10 zł na konto
30.60 zł
31.60 zł
39.90 zł
Inne proponowane

LOS JEST PRZEWROTNY I NAD PRZYJACIÓŁKAMI Z ULICZKI LEŚNYCH DZWONKÓW ZNÓW ZBIERAJĄ SIĘ CZARNE CHMURY.

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila? Przyjaciółki mają dopiero przekonać się, jak wielka siła drzemie w kobiecej przyjaźni. Dobre słowo, wsparcie i życzliwość mogą być im bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Zacisze Gosi od Katarzyna Michalak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niełatwo jest cieszyć się każdą chwilą szczęścia i spokoju. Doceniamy je dopiero, gdy szczęście pryska, a spokój zmienia się w rozpacz.
Nie ma znaczenia ilu przejdzie obojętnie obok czyjegoś nieszczęścia, ważne jest czy ty się zatrzymasz.
Róże są jak ludzie: pozwalają się kochać, ale czasem ranią do krwi.
Kocha się za nic i mimo wszystko. Nie tylko wtedy gdy jest dobrze i pięknie.
Imiona na M. mają magiczną moc…

Są takie powieści, które nawet nie wiesz, kiedy pochłaniają cię bez reszty. Są też takie historie, które umiejętnie opowiedziane zaskakują bardziej, niż można zdawać sobie z tego sprawę. I tak jest właśnie z Zaciszem Gosi.
W trakcie lektury zestawiłem ją w jedno, ją, czyli powieść Katarzyny Michalak, z trzema innymi powieściami, których poznanie swego czasu sprawiło mi nieopisaną wręcz przyjemność. Urok Jeźdźca Miedzianego nie przemija nigdy, Alibi na szczęście podarowało radość z lektury, a Malownicze. Wymarzony dom uniosło mnie wysoko.
Do samego nieba.
Tutaj słowa z lekkością delikatnej wyjątkowo muzycznej nuty spadają same ku nam dając radość i wzruszenie. Tutaj człowiek czuje, że doświadcza czegoś wyjątkowego, pięknego, urzekającego, czy wręcz kojącego. Jak dotąd nie miałem przyjemności obcowania z książkami, do których przyczyniła się Katarzyna Michalak. Zacisze Gosi to już krok dalej po Ogrodzie Kamili, który otworzył „kwiatową serię”, a chwilę przed Przystanią Julii. Znając środkową już czekam na początek tej historii, jak też na jej końcowe dopełnienie wiedząc już, że bieżące rozdanie przyniosło dramat, ale i coś więcej.
Dramat w londyńskim metrze jest szczególnym otwarciem, w którym pojawia się Gosia. Młoda, piękna dziewczyna, pełna życia, radości, szczęśliwa, gdyż spodziewa się dziecka. Chwilę później jej świat legnie w gruzach, chwilę później jest już o jedną podjętą spontanicznie decyzję za późno. Wtedy na długo spokój ducha stanie się największym marzeniem Gosi.
Już od pierwszej strony Zacisza Gosi poczułem jedność z bohaterkami, ale i bohaterami tej opowieści. Gosię na każdym kroku wychodzenia z traumy wspiera Kamila. Pojawia się też Jakub, który dla tej pierwszej kilka lat wstecz stał się aniołem i wybawił ją z opresji, ale dla drugiej został demonem w męskiej skórze. Do czasu, gdy jego winy zostały wybaczone. Jest też Łukasz, boleśnie doświadczony w trakcie wypadku, który paradoksalnie będzie potrzebował wyjątkowego szoku, aby powrócić do pełni życia. I jest też Julia, którą książę na białym koniu zesłał nagle do wysokiej wieży skazaną na zapomnienie.

(…) Kamila przysiadła na ławce obok Gosi, która zapatrzona przed siebie być może słyszała ich rozmowę, a być może nie. Piękna i smutna, otoczona słonecznym blaskiem i kwiatami róż, wyglądała zjawiskowo i Kamila wcale nie dziwiła się Jakubowi, że zapragnął Małgosię oczarować. Byle jej tylko nie skrzywdził...
– Gosiu – zaczęła cicho – uważaj na Jakuba, proszę cię. Wiem, jak wiele dla ciebie znaczy, widziałam, jak kojąco na ciebie działa, ale... on potrafi zadawać ból, wierz mi.
– Jak każdy – odparła Gosia cicho, nadal patrząc na skaczącą po kamieniach fontanny wodę. – Miałam kiedyś narzeczonego. Gdy byłam młoda i głupia, zakochałam się do nieprzytomności w pewnym facecie... Był przystojny, bogaty, świetnie ubrany, czarujący – dokładnie tak, jak Jakub – a do tego diabelnie inteligentny. Naprawdę mógł podobać się każdej dziewczynie... Najpierw owinął sobie dookoła małego palca mnie, potem moich rodziców. Już widziałam siebie w białej sukni wiedzioną przez tatę do ołtarza... – Gosia prychnęła i pokręciła głową, jakby sama była zdumiona swoją głupotą. – Mieszkaliśmy w tym domu – rzuciła krótkie spojrzenie na straszący po drugiej stronie budynek – i byliśmy naprawdę zgodną, kochającą się, szczęśliwą rodziną. Jak w bajce. Pieniędzy też nam nie brakowało, bo rodzice potrafi li ciężko pracować...


Ale nie można powiedzieć zbyt wiele. Można jedynie zachęcić do lektury, która jestem przekonany podaruje wyjątkowe bogactwo myśli, wzruszeń i doznań. W historii zawieszonej pomiędzy Milanówkiem i jego ulicą Leśnych Dzwonków, a stolicą i bliskim mi Otwockiem.
I te pomysłowe opowieści o kwiatach, jako oryginalne otwarcie każdego z rozdziałów, w tak interesującym ujęciu, iż nadal nie potrafię uwierzyć, jak wyjątkową mają moc. Właśnie kwiaty.

Ocena: 5/6
©Kominek
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  *Kocha się za nic i mimo wszystko. Nie tylko, wtedy gdy jest dobrze i pięknie".

  Moi kochani dziś zapraszam Was na recenzję książki autorki, którą polskie czytelniczki dosłownie pokochały. Na każdą jej książkę wyczekujemy z ogromnym zainteresowaniem. Mówię my, bo ja oczywiście również należę do grona wielbicielek twórczości Pani Katarzyny Michalak, bo jak się domyślacie o niej właśnie mowa. Ku mojej ogromnej uciesze Pani Kasia od jakiegoś czasu zaistniała także na rynku książki zagranicznej. Myślę, że więcej o autorce mówić nie trzeba, gdyż jej twórczość doskonale broni się sama.

  Tytuł, o którym dziś chcę .opowiedzieć kilka słów jest drugim po **„Ogrodzie Kamili” tomem serii kwiatowej tj. „Zacisze Gosi”. Jakże miło znów wrócić na ulicy Leśnych Dzwonków, by gościć pod dachem urokliwej Sasanki otoczonej różanym ogrodem. Kiedy po raz kolejny spotykamy się z Kamilą Nowodworską, aż serce się raduje, gdyż mając w pamięci jak wiele w życiu już przeszła i jak boleśnie doświadczył ją los, o czym czytamy w pierwszym tomie wydaje się, że tym razem wszystko, co złe odeszło w zapomnienie. Nasza bohaterka mieszka w domu swoich marzeń, na nowo poznaje smak miłości oraz prawdziwej przyjaźni, jaka połączyła ją z sąsiadką Gosią. Zakochana kobieta zapomina jednak, o tym, że los bywa przewrotny i potrafi zaskoczyć niestety nie zawsze pozytywnie. Często bowiem szczęście dane jest nam tylko na chwilę, a słońce przysłaniają ciemne chmury. Tak też dzieje się w życiu tej młodej kobiety. Pewnego dnia bowiem doświadcza de ja vu, Ukochany Łukasz znika, a ona ponownie czuje się porzucona i oszukana. Jednak jak się przekonacie nic nie jest tak oczywiste, jak widzi to Kamila. Jeszcze nie raz będzie musiała odpowiedzieć sobie na wiele trudnych pytań, by jej związek przetrwał próbę, na jaką zostaje wystawiony. To, co będzie musiała przemyśleć jest tak trudne i złożone, że wcale nie jest pewne czy młodzi zwycięsko przejdą ową próbę, tu miłość może nie wystarczyć. Jakby tego było mało dziewczyna poznaje skrywaną przez osiem lat skrywaną tajemnicę Jakuba. To, czego się dowiaduje może ją zniszczyć, albo dać szansę na pełnię życia. Wszystko zależy od tego, czy będzie umieć wybaczyć. Jak widzicie przed Kamilą jeszcze wiele trudnych decyzji i wyborów okupionych wieloma godzinami przemyśleń.

  Nie zapominajmy jednak o Gosi, której autorka poświęciła ten tom. Choć w już w pierwszej części serii mieliśmy okazję poznać kawałek trudnej przeszłości bohaterki, to jednak teraz Pani Kasia uświadamia nam czytelnikom jak wielkiego cierpienia doświadczyła ta dzielna kobieta już jako młoda dziewczyna. Kiedy poznaje swojego męża ma nadzieję, że jej życie się odmieni. Niestety jedna chwila niszczy jej życie i małżeństwo na zawsze, z niej samej czyniąc wrak człowieka. Kiedy na ulicy Leśnych Dzwonków odnajduje swoje zacisze odnajduje swój względny spokój. Względny, ponieważ nadal walczy ze swoimi demonami, Kamila zawsze służy Gosi wsparciem i pomocą. Niestety azyl, jaki stworzyła dla siebie przyjaciółka Kamili zostaje zburzony przez macki przeszłości. Czy przeszłość zniszczy Gosię, czy też znajdzie się,ktoś, kto ją uratuje?

  Ci z Was którzy czytali już „Ogród Kamili” zapewne zdziwią się, jeśli powiem, że po lekturze tej części polubiłam postać Jakuba. Oczywiście nie był kryształowy i nadal mam mu wiele do zarzucenia, ale każdy ma prawo do drugiej szansy, a on tę szansę wykorzystał i starał się wynagrodzić krzywdy, jakie wyrządził w przeszłości. Podobało mi się to, że był człowiekiem czynu. Jeśli czegoś się podejmował doprowadzał to do końca, choć przyznam, że jego nadmierna pewność siebie i epatowanie zamożnością może drażnić. Postać Kamili natomiast staje się pewna siebie, odważna, zdeterminowana. Wie czego chce i dąży do osiągnięcia zamierzonych celów. Tu również poznajemy nową postać, Julie, której poświęcony jest tom trzeci „Przystań Julii”.

  „Zacisze Gosi" to wspaniała, ciepła książka o miłości, przyjaźni, przewrotności losu, trudnych wyborach i jeszcze trudniejszych decyzjach. Na kartach tej powieści czytelnik jest świadkiem walki bohaterów o siebie, miłość i lepsze jutro. To także historia o rozliczeniu się z przeszłością i umiejętności wybaczania. Tę książkę dosłownie się pochłania. Nie sposób się od niej oderwać, a jednocześnie nie chce się dotrzeć do końca, by jeszcze, choć chwilę dłużej pozostać z bohaterami i przeżywać tę historię. A to, co dzieje się w zakończeniu zaskakuje czytelnika rozrywając serce czytelnika na strzępy. Pani Kasiu, dlaczego tak musiało się stać?:(

  Moja ocena to : 9/10
  * Cytat pochodzi z książki „Zacisze Gosi”
  ** Moją recenzję „Ogrodu Kamili” również możecie już przeczytać. Zapraszam.

  Pozdrawiam,
  Agnieszka Kaniuk

 • Awatar

  druga z serii trzech książek, Ogród Kamili, Zacisze Gosi, Przystań Julii, bardzo fajnej kobiecej serii. Dobrze się je czyta. Wszystkie napisane są ciekawie i stanowiły dla mnie bardzo ciekawą lekturę. Przeczytałam je jednym tchem. Polecam

Warto zerknąć