ebook Mit urody
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 14724)

Mit urody
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.49
31.49 zł

Bestseller i klasyczna pozycja z zakresu myśli feministycznej, która redefiniuje nasze spojrzenie na relacje między pięknem a kobiecą tożsamością.

W dzisiejszym świecie kobiety mają więcej władzy, cieszą się prawnym uznaniem i sukcesami zawodowymi jak nigdy wcześniej. Dzieje się to wraz z oczywistym rozwojem ruchu kobiecego. Mimo to jednak, Naomi Wolf, pisarka i dziennikarka, jest zaniepokojona nowym rodzajem społecznej kontroli, który, jak wskazuje autorka, może się okazać równie ograniczający jak tradycyjny wizerunek kobiety jako gospodyni domowej i żony. To mit piękna, obsesja cielesnej perfekcji, więzi współczesną kobietę w nieskończonej spirali nadziei, samoświadomości i nienawiści do samej siebie, gdy stara się ona spełnić to, co niemożliwe: społeczną definicję „nieskazitelnego piękna”.

„Mocne… żadna inna książka nie przedstawiła w tak bezpośredni sposób dezorientacji świetnie wykształconych kobiet, które czują się emocjonalnie i fizycznie torturowane przez konieczność wyglądania jak gwiazda filmowa”. – New York Times.

Mit urody od Naomi Wolf możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Robi wrażenie. Opracowanie obejmuje drugą połowę zeszłego wieku głównie w Stanach, z krótkimi wycieczkami do wiktoriańskiej Anglii. Swoją drogą chętnie przeczytałabym jaki wpływ na rozwój mitu urody u nas miał era "Kobiety na traktory".
    Tekst jest naszpikowany przypisami, wynikami badań i danymi statystycznymi. Mimo tego czyta się z wypiekami na twarzy, miejscami wręcz jak horror. Przy końcu pojawia się ciekawa konkluzja, że przemysł kosmetyczno-farmaceutyczny upomni się w końcu i o mężczyzn. Sądząc po ilości reklam leków na potencję jaką dziś widziałam koniec jest już bliski.

Warto zerknąć