ebook Do Honolulu i z powrotem
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Do Honolulu i z powrotem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.99
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
19.99 zł

DO HONOLULU I Z POWROTEM to opowieści do czytania w drodze – dla wakacyjnych podróżników, dla ludzi ciekawych świata, dla czytelników lubiących reportaże i literaturę faktu.

Autor zabiera nas ze sobą poprzez góry, morza, lądy i jaskinie. Prowadzi i do Afryki, i na Morze Śródziemne, i przez niemal całą Zachodnią Europę, i do Azji, i do Polski, i na Wschód. A do Honolulu? Tego już trzeba dowiedzieć się z książki.

Do Honolulu i z powrotem od Janusz J. Plewniak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Gawęda warta wysłuchania
    „Do Honolulu i z powrotem” to książka o zderzeniu kultur. Często radosnym, czasem bolesnym, nierzadko zdumiewającym. To, co opowiada autor, jest także trochę gawędą z podróży w czasie, a nie tylko w przestrzeni. W kilkudziesięciu krótkich opowieściach, najkrótsza na jednej stronie, najdłuższa na dziesięciu, Janusz Plewniak bez przerwy sprawia niespodzianki. Raz czytamy kryminał, innym razem groteskę. Raz drżymy ze strachu, innym razem zaśmiewamy się do łez. Gdy dodam, że wszystkie te opowiadania, mimo takiego uczuciowego rozrzutu tworzą logicznie powiązaną całość, a mimo to każde z osobna także stanowi zamkniętą opowieść, to już wiadomo: jestem pełna zachwytu nad umiejętnościami autora. Proza jest zwięzła, bez zbędnych stylistycznych zawijasów. Czyta się wartko. Niektóre opowiadania, szczególnie te z obszaru na wschód od Bugu, to majstersztyk, który porównałabym nawet do relacji mistrza reportażu Ryszarda Kapuścińskiego. Doskonała książka godna polecenia w każdej sytuacji, także w podróży.
    Idealna na prezent.

Warto zerknąć