Kiedyś cię odnajdę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.53 / 5.00
liczba ocen: 201
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.90 zł
-39% 13.80 zł
19.47 zł
20.19 zł
22.90 zł
Pozostałe księgarnie
19.01 zł
19.11 zł
19.46 zł
20.61 zł
20.61 zł
21.00 zł
21.30 zł
21.76 zł
22.90 zł
22.90 zł
22.90 zł
Opis:
Weronika w wieku dziewiętnastu lat przeżyła koszmar – jej matka została brutalnie zgwałcona i zamordowana we własnym mieszkaniu. Sprawcy nigdy nie odnaleziono, a policja umorzyła sprawę.

Dziesięć lat później historia się powtarza – Olga, najlepsza przyjaciółka Weroniki również ginie w podobnych okolicznościach. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policjant z wydziału zabójstw, Szymon Pawelec. Weronika, zaniepokojona brakiem postępów, postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Podejrzewa, że za morderstwem stoi jeden z byłych współpracowników Olgi.

Jakie zmiany w życiu bohaterki przyniesie znajomość z komisarzem Pawelcem? Czy trop, którym podąża Weronika, okaże się prawidłowy? I komu uda się odnaleźć, należącą do ofiary, zaginioną zawieszkę ze skarabeuszem?

Kiedyś cię odnajdę to sprawnie napisany kryminał z elementami romansu, który kreśli dokładny portret psychologiczny bohaterów, rzuca granat w środowisko szkolne i światło na zjawisko przemocy seksualnej, a czytelnikowi dostarcza kilku godzin niepewności „kto i dlaczego gwałci i zabija”. Polecam.

Michalina Kłosińska-Moeda,

 autorka książek: Miłosne kolizje, Kota lubi szanuje

 
 
 
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Niezmiernie rzadko sięgam po książki, które nie są sprawdzone. Wraz z ilością przeczytanych książek wzrasta pułap, na podstawie którego oceniam utwory. Na zapoznanie się z tekstami Małgorzaty Rogali czekałem krótki czas. Zachęcony pozytywną recenzją znanej blogerki czułem, że ta opowieść mnie nie zawiedzie. Co zawiera dobrze napisany kryminał? Przekonującą fabułę, postacie żywo zapadające w pamięć, miejsca istniejące naprawdę, historię w którą mogę uwierzyć. I zawiera jeszcze mnóstwo emocji. Czy ja to znalazłem w tej opowieści?

  Już początek zapowiada się ciekawie, wskazując na kierunek w którym podąża autorka. Nie będę tutaj pisał o fabule, gdyż jest ona stosunkowo prosta i nie chcę być posądzony o spoiler. Kim jest psychopata, przejawiający mordercze skłonności? Tak naprawdę to może być każdy. Nasz sąsiad, sprzedawca z kiosku, czy członek rodziny. W utworzy kryminalnym mamy kilka morderstw, a wszystkie mają wspólne podłoże - mordowane kobiety są do siebie łudząco podobne. Kiedy ginie Olga, która dzieli mieszkanie z Weroniką, ta postanawia wniknąć w struktury szkoły, w której wcześniej pracowała jej przyjaciółka. Instynkt jej podpowiada, że morderca jest gdzieś w środku. Nie jest to zadanie łatwe, ale pomaga jej wykształcenie pedagogicznie. Wakat czeka wraz z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Każda z postaci ma doskonale zarysowany profil. Nowa pedagog poznaje policjanta przydzielonego do sprawy Olgi .

  Pisarka pokazała szkołę taką, jaka jest, bez zbędnych przerysowań i lukru, co bardzo pomaga przy czytaniu. Szybko wszedłem w świat stworzony przez autorkę i kibicowałem Weronice w szybkim ujęciu mordercy. Autorka kilkakrotnie zmyliła moją detektywistyczna dedukcję w typowaniu mordercy. Moje próby odgadnięcia, kto nim jest było chybione. Kiedy byłem przekonany, że mordercą jest "X" następował zwrot akcji i wiedziałem, że znowu się pomyliłem. A ja lubię się mylić w kryminałach. Kiedy doszedłem do epilogu, odetchnąłem z ulgą, wiedząc że wszystko kończy się dobrze. Może nie do końca. Wszak nikt nie zwróci życia niewinnym ofiarom, a tutaj niezwykle było mi trudno pamiętać, iż to jest tylko fikcja literacka.Autorka bawi się z czytelnikiem, wodząc go za nos, nie pozwalając na odpoczynek od lektury.

  W "Kiedyś cię odnajdę" autorka pokusiła się o analizę zachowania trwającego kilka chwil, a mającego tragiczne i dalekosiężne skutki dla innych w przyszłości.Czy można w człowieku obudzić śpiącego demona? Małgorzata Rogala daje nam jasne wskazówki. Czy Weronika zmierzy się z demonem z własnej przeszłości?
  To nie jest tylko doskonale skonstruowany kryminał, ale również pokazanie niewdzięcznej pracy pedagoga szkolnego i współczesnego szkolnictwa, które potrzebuje wielu zmian, a także pracy policji.

  Po kryminały rodzimych autorów sięgam rzadko, ale tym razem jestem w pełni usatysfakcjonowany. To dobrze napisany i dopracowany kryminał. Bardzo wysoki poziom, który nie ustępuje międzynarodowym pisarzom.

  Niezbyt często czytam książkę w kilka godzin. Tym razem blisko 280 stron przeczytałem szybko i chcę więcej. Lektura dla dorosłych czytelników. Polecam spragnionym mocnych wrażeń.

Inne proponowane
Warto zerknąć