Pies i klecha. Żertwa i inne historie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.11 / 5.00
liczba ocen: 318
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-17% 24.07 zł
24.65 zł
29.00 złpremium: 17.40 zł
29.00 zł
29.00 zł
Pozostałe księgarnie
24.27 zł
24.65 zł
25.81 zł
26.50 zł
29.00 zł
29.00 zł
Opis:

Kultowe opowiadania! O księdzu i milicjancie, którzy tropią afery PRL-u. Gratka dla miłośników mocnych historii z pogranicza kryminału i ezoteryki oraz wielbicieli krwistych duetów detektywistycznych. Są rzeczy, od których lepiej się trzymać z daleka: pogańskie obrzędy, eksperymenty wojskowe, voodoo w akademikach. Tam, gdzie nie może diabeł, biskup i władza ludowa, do akcji wkraczają Andrzej Gil i Zbigniew Enka – ksiądz doktor i porucznik milicji obywatelskiej, których połączyła przyjaźń trudna i niewiarygodna niczym zmierzch PRL-u.„Pies i klecha. Żertwa i inne historie” to zbiór kultowych opowiadań poświęconych perypetiom księdza i milicjanta, którzy wspólnie stawiają czoła niezwykłym aferom, jakie przetoczyły się przez Polskę końca lat osiemdziesiątych. Prawdziwa uczta dla miłośników mocnych historii z pogranicza kryminału i ezoteryki oraz wielbicieli krwistych duetów detektywistycznych.

Pies i klecha. Żertwa i inne historie od Łukasz Orbitowski, Jarosław Urbaniuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Świetny duet ksiądz i milicjant. Bohaterowie nie są ideałami, mają zalety i wady, są wielowymiarowi. Są jak puzzle a każda kolejna przygoda dodaje nam kawałek do zbudowania pełniejszego obrazu postaci. Do tego wszystkiego niezwykłe trzymające w napięciu do samego końca zagadki kryminalno-ezoteryczne.Wszystko idealnie osadzone w realiach tamtych czasów. Szalenie obrazowe opisy ówczesnych ludzi i rzeczywistości. Książkę czyta się jednym tchem, a potem czeka na następne.

 • Awatar

  Milicjant i ksiądz alkocholik próbują pracować razem nad rozwiązaniem kryminalnych zagadek. Co więcej historia dzieje się niedługo po zabójstwie Popiełuszki, więc sytuacja wydaje się jeszcze bardziej absurdalna. A ofiarą zabójstwa jest znowu ksiądz...
  Jeśli dołożymy do tego jeszzce odrobinę pogańskiej wiary, otrzymamy wybuchową i wciągającą mieszankę.
  A to dopiero jedno opowiadanie.
  Dla wielbicieli kryminałów w stylu Borewicza - ale nie tylko.

Inne proponowane
Warto zerknąć