ebook Przekrój przez wszechświat. Od galaktyk po cząstki elementarne, z krótkim przystankiem na oku mrówki
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 103) Ilość stron (szacowana): 232

Przekrój przez wszechświat. Od galaktyk po cząstki elementarne, z krótkim przystankiem na oku mrówki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.68
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
28.68 zł Lub 25.81 zł
28.73 zł 20% rabatu
39.90 zł Lub 35.91 zł
33.92 zł
33.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Fascynująca opowieść o otaczającym nas świecie zdążająca ku granicom ludzkiego poznania: niewyobrażalnie wielkim galaktykom i nieprawdopodobnie małym cząstkom elementarnym.

Jak wygląda świat z perspektywy mrówki, pojedynczego atomu albo galaktyki? Czy życie mgławicy przypomina życie kontynentu, to zaś – życie cząsteczki białka? A może obserwowalny Wszechświat jest tylko maleńkim pyłkiem, a w każdym atomie kryją się nieskończone kosmosy tętniące życiem?
Bogato ilustrowana książka prowadzi czytelnika krok po kroku poprzez skale przestrzenne Wszechświata: od najpotężniejszych struktur kosmicznych, przez świat galaktyk, gwiazd, planet, skał, roślin, mrówek, bakterii, struktur komórkowych, związków chemicznych i atomów, aż po pojedyncze cząstki elementarne. Kolejne rozdziały opisują fascynujący świat śpiewów ziemskiej magnetosfery, wielkich kosmicznych eksplozji i mikroskopijnych soczewek mrówczego oka, a towarzyszący tym opisom komentarz dotyka takich kwestii, jak miejsce człowieka we Wszechświecie, istota nauki i granice naszego poznania oraz piękno, jedność i harmonia Natury we wszystkich jej skalach.

Przekrój przez wszechświat. Od galaktyk po cząstki elementarne, z krótkim przystankiem na oku mrówki od Łukasz Lamża możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć