ebook O stawaniu się stoikiem. Czy jesteście gotowi na sukces?
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 70) Ilość stron (szacowana): 341

O stawaniu się stoikiem. Czy jesteście gotowi na sukces?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.93
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł 10 zł na konto
27.93 zł
30.72 zł
34.31 zł
39.90 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Eryk, biznesmen w średnim wieku, ma żonę, z którą coraz trudniej mu się dogadać, trójkę dzieci, które przestaje rozumieć, niewielu przyjaciół i sporo znajomych, którzy zaczynają go często irytować. Niejedno już przeżył i z różnych powodów czuje się nieszczęśliwy. Eryk jest też stoikiem.

Jak rozpoznać współczesnego stoika? Czy łatwo nim zostać w XXI wieku? Czy dzisiaj stoicyzm ma w ogóle jakiś sens? Do czego może doprowadzić? W czym pomóc?

Podstawowym założeniem tej książki jest przekonanie, że niemal każdy może stać się stoikiem. A warto, gdyż jest to sposób na przezwyciężenie wielu codziennych kłopotów.
Jeżeli nie radzimy sobie z silnymi emocjami i utrudniają nam one życie − można stać się stoikiem. Jeżeli właściwa organizacja czasu i hierarchia celów nas przerastają, a na dodatek zapominamy, co jest dla nas naprawdę ważne − można stać się stoikiem. Jeżeli mamy problemy w relacjach z ludźmi zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej − można stać się stoikiem. Jeżeli przytłaczają nas przeciwności losu − można stać się stoikiem. Jeżeli w naszym życiu brakuje radości, pogody ducha i wewnętrznej harmonii − można stać się stoikiem. Nie jest to proste i nie dzieje się nagle. Ale jest osiągalne. Sprawdźcie jak.

Tomasz Mazur − współczesny praktykujący stoik, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel Centrum Praktyki Stoickiej, organizator publicznych warsztatów i seminariów stoickich, ojciec trójki dzieci. Jest autorem książek: „Zbawienie przez filozofię. Interpretacja twórczości Henryka Elzenberga” (2003), „Kapryśni bogowie Sokratesa” (2008), „Kamyk filozoficzny. Nowożytność. Podręcznik filozofii do szkół ponadgimnazjalnych” (2010), „Fiasko. Poradnik nieudanej egzystencji” (2012).

O stawaniu się stoikiem. Czy jesteście gotowi na sukces? od Tomasz Mazur możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O stawaniu się stoikiem to nietypowa książka. Na dodatek ma dziwny podtytuł: Czy jesteście gotowi na sukces? Zaczynałem więc lekturę z przekonaniem, że jest to jeszcze jeden poradnik o tym jak żyć we współczesnym społeczeństwie, aby nie stać się wielokrotnym seryjnym mordercą. Ale to niezupełnie tak. Książka nie jest typowym poradnikiem, zaś autor nie jest trenerem, który powie wam jak żyć.

Na przykładzie fikcyjnego bohatera, który jest takim sobie dość przeciętnym przedstawicielem średniego pokolenia, poznajemy typowe problemy życiowe i sposoby reakcji na nie, które są zgodne z filozofią stoicką. Autor książki jest bowiem praktykującym stoikiem, założycielem Centrum Praktyki Stoickiej, z zawodu filozofem, który wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Oznacza to, że nie dostaniecie prostych i jednoznacznych porad życiowych.

Być stoikiem wcale nie oznacza wybrania jakiejś specjalnej drogi do szczęścia i sukcesu. Książka O stawaniu się stoikiem raczej pokaże wam, jak reagować w przypadku problemów i kłopotów. A to nie znaczy, że kłopoty znikną. Można nawet powiedzieć, że stoicyzm uwalniając nas od jednych problemów, może też spowodować inne. Poza tym, czy naprawdę można zostać stoikiem w wyniku ćwiczeń i treningu?

Przyznam szczerze, że to ostatnie pytanie męczyło mnie, gdy zaczynałem czytać. Gdy książkę już przeczytałem, wcale nie pozbyłem się wątpliwości. Bo inni niekoniecznie są stoikami.

Ale wieczorem ona nie miała ochoty na seks. Pomyślał, że może jest zmęczona. Prawda była jednak taka, że nadal żywiła urazę. Czuła, że ma prawo do wybuchów, ale obawiała się mu o tym powiedzieć, spodziewając się, że nie poradzi sobie z jego racjonalnymi wyjaśnieniami.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć