ebook Nim nadejdzie mróz
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 9464)

Nim nadejdzie mróz

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Linda, córka komisarza Wallandera, idzie w ślady swojego ojca i zostaje policjantką. On jednak – pochłonięty śledztwem w sprawie zabójstwa – nie słucha jej teorii dotyczących zaginięcia przyjaciółki.

Mija lato 2001 roku. Linda, córka Kurta Wallandera, ukończyła szkołę policyjną i wkrótce rozpocznie pracę w komisariacie w Ystad. Po powrocie do rodzinnego miasta zatrzymuje się u swego autorytarnego ojca, traktującego ją jak nastolatkę. Kobieta odnawia znajomość z przyjaciółkami szkolnymi: Zebrą i Anną. Tymczasem policja dostaje anonimowe zgłoszenie o płonących na jeziorze łabędziach, a kilka dni później o spalonym cielaku. Niedługo potem Birgitta Medberg, badająca stare, zapomniane ścieżki w Skanii, nie wraca do swego domu. Okazuje się, że została brutalnie zamordowana.
Anna wyznaje Lindzie, że widziała w Malmö... swojego ojca. A przecież ten zniknął z jej życia wiele lat temu! Linda, umówiona z dziewczyną, nie zastaje jej w domu i pełna podejrzeń rozpoczyna poszukiwania. Jednak Kurt Wallander, prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa, ani myśli słuchać jej teorii dotyczącej zniknięcia Anny.

Nim nadejdzie mróz od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wszystko w pewnej chwili znika, pomyślała. Dzięcioły, ludzie, moje marzenia i cały ten czas, który wydawał się jeszcze przede mną. Tymczasem on przemija, a ja nie umiem go zatrzymać.
Każdy czasem czuje, że życie straciło sens, i chyba każdy musi to przeżyć. To niemal jak krok w dorosłość, inicjacja. Jeśli się choć raz nie wrzeszczało tak w opętaniu w stronę wzburzonego morza, do księżyca lub na rodziców, nie można dorosnąć. Księżniczka i książę Beztroscy to przeklęte istoty, którym wstrzyknięto jakiś środek odurzający prosto w duszę. My, którzy żyjemy, musimy wiedzieć co to rozpacz.
Porzucone domy niszczeją. To samo dzieje się ze ścieżkami. Nieużywane drogi są skazane na śmierć.
Jeśli znajdzie się w sobie odwagę, by się zgubić, na końcu drogi czeka coś niespodziewanego. Wystarczy zdecydować się na okrężną drogę, a można przeżyć przygody, o których podróżujący prostymi autostradami nie mają bladego pojęcia.
Każdy z nas jest dla różnych ludzi innym człowiekiem.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jeszcze jakiś czas temu nie przypuszczałem, że spotkam się ponownie z Kurtem Wallanderem. Dzięki pomysłowi autora, Henninga Mankella, spotkanie to staje się możliwe w powieści Nim nadzejdzie mróz. Tym razem komisarz Wallander zostaje odsunięty trochę na bok, a na pierwszy plan wysuwa się jego córka Linda, która wstępuje w szeregi mundurowych, idąc w ślady sławnego ojca. Nim jednak rozpocznie pracę, wiele się jeszcze wydaży.
    No i jest troche dziwnie. Choć Wallandera też jest w książce sporo, ale dla mnie to nie to co polubiłem w prozie Mankella. Linda to nie Kurt. Chociaż pomysł autora na fabułę książki jest bardzo dobry a sama akcja skonstruowna dość misternie, to łapię się nieraz na tym, że tęsknię dalej za komisarzem Wallanderm, pomimo tego, że właściwie mam go jakby na wyciągnięcie ręki. Znajduję przecież jego ciągłe narzekanie, nagłe zmiany nastrojów i analityczny umysł. I choć córka za wiele od ojca się nie różni, to czuję, że nie jestem do końca usatysfakcjonowany. Po zakończeniu lektury, nasuwa mi sie jeszcze jeden wniosek. Książka jest jak najbardziej na czasie.

Warto zerknąć