ebook Korona w mroku
4.45 / 5.00 (liczba ocen: 202938) Ilość stron (szacowana): 416

Korona w mroku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
-25% 23.90 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
-18% 25.90 zł
27.10 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom cyklu "Szklany tron", opowiadającego o zabójczyni Celaenie Sardothien.

Po roku ciężkiej pracy w kopalni soli osiemnastoletnia Celaena Sardothien zdobywa pozycję królewskiej zabójczyni. Nie jest jednak lojalna względem tronu, choć ukrywa ten sekret nawet przed najbliższymi przyjaciółmi.

Nie jest jej łatwo utrzymać tę tajemnicę, zwłaszcza gdy król zleca jej zadanie, które może zniweczyć jej plany. Na domiar złego na horyzoncie majaczą groźne siły, które mogą zniszczyć cały świat i zmuszają Celaenę do dokonania wyboru. Względem kogo okaże się lojalna i dla kogo zechce walczyć?

Korona w mroku od Sarah J. Maas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
A czy podróż nie jest ważniejsza od dotarcia do celu ?
Jeśli będziesz bez końca zaciskał smycz, ta w końcu pęknie.
To, czego chcesz, i to, czego potrzebujesz, to dwie różne rzeczy.
Celeana Sardothien zdobyła tytuł Królewskiej Obrończyni. Teraz wiedzie dostatnie życie, przyjaźni się z Chaolem i Dorianem, a w międzyczasie zabija ludzi wyznaczonych przez króla. Są to najczęściej spiskowcy, ale zdarzają się również osoby wyżej urodzone. Ale dziewczyna nie byłaby sobą, gdyby była do końca potulna. Za plecami króla robi takie rzeczy, o które nikt by jej nie podejrzewał.
Niespodziewanie jej kolejnym celem jest kolega z Twierdzy Zabójców. Archer Finn podobno spiskuje przeciwko Koronie, a ona ma go zabić i znaleźć informacje o buntownikach.

Jeżeli czytaliście już Szklany Tron, to Korona w mroku jest dwa razy lepsza. Dwa razy więcej intryg. Dwa razy więcej magii i romansu. Dwa razy więcej stylu Sarah J. Maas w Sarah J. Maas. Wreszcie mamy szansę lepiej poznać przeszłość Celeany. Jej dzieciństwo, które wcale szczęśliwe nie było. Już na początku serii Celeana przypadła mi do gustu. Wcale mnie nie irytowała, ja jej wręcz kibicowałam. Teraz moja sympatia do niej się tylko pogłębiła. Jest to niezwykle silna psychicznie i fizycznie bohaterka, która czasami ma pewne "schizy", ale każdy tak ma. To postać pełna sprzeczności i opozycji. Z jednej strony mamy delikatną dziewczynę, którą czasami łatwo złamać, osobę, która zrobi wszystko, by ocalić przyjaciół i w dodatku zagorzałą czytelniczkę, ale z drugiej strony to zabójczyni, która zabija z zimną obojętnością. Jej po prostu nie da się nie lubić.

Czytelnicy Szklanego Tronu zarzucają autorce, że w drugiej części Celeana nie jest tą samą walczącą bohaterką. Początek, owszem, jest spokojny, ale ja traktuję to raczej jak regenerację sił bohaterki i wstęp do czegoś większego. I rzeczywiście tak jest. Akcja nabiera rozpędu, poznajemy niezwykle ważne fakty o Celeanie, ale i o królu, a w dodatku starożytna magia nie daje spokoju. Można powiedzieć, że jest jej jeszcze więcej.

Korona w mroku zdecydowanie zaspokoi tych czytelników, którzy czekali na rozwój wątku miłosnego. Ja od początku kibicowałam Chaolowi, więc jakie było moje szczęście w drugiej części. Ale podobno wszystko ma się zmienić przy Dziedzictwie Ognia. Na razie nie wybiegam w przyszłość tak daleko, więc na razie dalej pozostaję #teamChaol. Jestem jego największą fanką i jeżeli nie dojdzie do niczego z Celeaną, to ja zostaję jego żoną. Na zawsze i nieodwołalnie.

Sarah J. Mass to jedna z najlepszych autorek, których książki miałam okazję przeczytać. Ja bardzo sceptycznie podchodzę do wszystkich bestsellerów, ale jak się tutaj pomyliłam! Widzę różnicę między pierwszym tomem, a Koroną w mroku. Mam nadzieję, że w parze z rozwojem akcji będzie szedł rozwój kunsztu pisarskiego autorki.

Nie chcę za dużo zdradzać, bo nie każdy przeczytał jeszcze Koronę w mroku, albo Szklany Tron. Jedno wiem na pewno, jeżeli sięgnięcie, to nie pożałujecie. Nie ważne czy jesteście fanami książek akcji, fantasy czy romansów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Po prostu taka idealna książka.


Ocena: 5+/6
czytaj więcej
©Zatraceni w kartkach
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Godna kontynuacja pierwszej części powieści, akcja wydaje się być nawet bardziej wartka. Kto czytał "Szklany tron", powinien sięgnąć po tę książkę bez zastanowienia.
  Mam nadzieję, że pojawią się kolejne części.

 • Awatar

  Według mnie ciekawa pozycja fantastyczna. W książce jest wszystko warta akcja, ciekawi bohaterzy, wątek romantyczny. Uwielbiam główną bohaterkę i z chęcią sięgnę po następne tomy.

 • Awatar

  Dobra lektura na wakacje ciekawy pomysł, spójna fabuła myślę że przez to iż pisana przez kobietę może być lepiej odbierana przez kobiety, dla mnie troszkę za dużo romansowania ale ogólne wrażenia na tyle przyjemne że sięgnęłam po resztę. Polecam.

Warto zerknąć