Einstein. Jego życie, jego wszechświat
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 83922) Ilość stron (szacowana): 790

Einstein. Jego życie, jego wszechświat

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Cała prawda o genialnym fizyku!

Wiemy, kim był Albert Einstein. Znamy - przynajmniej pobieżnie - listę jego najważniejszych dokonań, łącznie z najsłynniejszym wzorem świata, pamiętamy o nagrodzie Nobla, a także bez trudu przywołujemy z pamięci wizerunek uśmiechniętego mężczyzny z bujną, niesforną czupryną.
Niezwykłość biografii Isaacsona polega nie tylko na tym, że dzięki niej uświadamiamy sobie, jak mało w gruncie rzeczy wiemy. I nie tylko na tym, że weryfikuje obiegowe opinie, jak choćby tę o Einsteinie niemiłosiernie ponoć rzępolącym na skrzypcach. Książka Waltera Isaacsona jest wyjątkowa, ponieważ jasno pokazuje, w jaki sposób Albert Einstein został wielkim Einsteinem. Bynajmniej nie było mu to przeznaczone. W trudnych i zniechęcających początkach kariery mógł równie dobrze obrać inną drogę; zostać dyrektorem urzędu patentowego w Bernie lub znakomitym konstruktorem nowatorskich urządzeń elektrycznych.

Einstein. Jego życie, jego wszechświat od Walter Isaacson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pan Bóg jest wyrafinowany, lecz nie złośliwy.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Pan Walter ponownie zachwycił. Wprawdzie tę książkę napisał dużo wcześniej niż biografię Steve'a Jobs'a, nie mniej jednak książka ta wcale nie jest gorsza.
  Początkowo lektura przeraża - jest bardzo duża (nie wiele brakuje do formatu A4) i do tego przeszło 600 stron (wprawdzie ok. 70 stron to przypisy, ale i tak zostaje dużo do wyczytania). Wiele osób, którym się pochwaliłem, że to będę czytał stwierdziły, że takiej książki nawet do ręki by nie wzięli - nie dość, że o Einsteinie i jego teoriach to jeszcze taka wielka! W moim przypadku miałem tylko jedną myśl: "ciekawe jak długo będę to czytał". Gdy przekroczyłem połowę książki (a nastąpiło to tak szybko, że nawet nie zauważyłem kiedy!) już zaczynałem odczuwać smutek z powodu tego, że "za chwilę" skończę książkę i będę miał nadal głód czytania tej książki...

  Książka faktycznie posiada wiele terminów i wyjaśnień związanych z fizyką (główne nurty to szczególna i ogólna teoria względności, fizyka kwantowa i fizyka newtonowska) oraz matematyką. Oba przypadki wykraczały poza ramy nauczania, jakie miałem na politechnice(!). Dla mnie to nie stanowiło problemy, bo jestem fanem tak fizyki jak i matematyki, więc nawet te najtrudniejsze elementy zjadałem jak deser. Ci, którzy nie są zaprzyjaźnieni z tymi dziedzinami nauki będę niestety mieli awersję do dużej części tej książki.

  Nie wolno jednak uogólniać. Książka bardzo dokładni traktuje o całym życiu tej wspaniałej osobistości. O perypetiach osobistych (począwszy od rodzinnych, małżeńskich po romanse i inne), zawodowych, naukowych, politycznych, przekonań tak religijnych jak i filozoficznych (które często zazębiały się na politykę) - słowem całe życie tak dokładnie, że sami nad swoim tak mocno się nie zastanawiamy.

  Książka, jak to była u pana Isaacson'a jest pełna nie tylko treści, ale i kunsztu pisarskiego. Wielokrotnie zauważyłem jak bawi się najróżniejszymi konstrukcjami zdaniowymi, które nie dość, że brzmią uroczo, to dodatkowo umilają czytanie tego dzieła. Wtrąca wiele humorystycznych sytuacji, uwag i anegdot - nawet jeśli nie do końca były prawdziwe lub potwierdzone (zaznaczał to odpowiednio).

  Pan Walter doskonale naszkicował tło historyczno-polityczne. Po raz pierwszy tak dobrze zrozumiałem co wtedy się działo w ludziach, jak to postrzegano, jak to działało, jakie obawy, przewidywania i działania podejmowali ludzie, aby zapobiec temu co było niemal nieuniknione (już w 1933 r. Einstein był przekonany, że Niemcy zmierzają do kolejnej wojny!). A ponieważ twórca teorii względności był również Żydem można było dokładniej przyjrzeć jak, paradoksalnie, Hitler przyczynił się do odrodzenia państwa żydowskiego...

  Wspaniały kawałek historii świata...
  Wspaniały kawałek historii człowieka...
  Wspaniały kawałek historii Einsteina...
  Wspaniały kawałek historii fizyki...
  Wspaniały kawałek historii matematyki....
  Wspaniały kawałek historii budowania niepodległości USA...
  Wspaniały kawałek literatury!

 • Awatar

  jak dla mnie rewelacja, polecam też biografię Jobsa tego autora

Warto zerknąć