Ciemna strona. Antologia szwedzkich kryminałów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.23 / 5.00
liczba ocen: 251
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.00 zł
23.20 zł
23.78 zł
24.07 zł
29.00 zł
Pozostałe księgarnie
23.48 zł
23.78 zł
23.99 zł
24.07 zł
24.65 zł
26.10 zł
26.97 zł
29.00 zł
29.00 zł
29.00 zł
Opis:

Morderstwo, tajemnica, suspens i szwedzcy mistrzowie kryminału – od Åke Edwardsona, przez duet Mankell–Nesser, po Stiega Larssona! Utwory duetów Sjöwall-Wahlöö oraz Mankell-Nesser, niepublikowane opowiadania Åke Edwardsona, Åsy Larsson czy Stiega Larssona, literacki debiut wieloletniej towarzyszki Stiega, architektki – Evy Gabrielsson, i tekst niekojarzonej z literaturą kryminalną, najwybitniejszej szwedzkiej pisarki Sary Stridsberg – zebrane w jednym tomie!Od klasycznych procedurals, pokazujących przebieg śledztwa, poprzez opowiadania prowadzone z punktu widzenia mordercy lub ofiary, aż po opowieści grozy, sensację, utwory psychologiczne, żarty literackie, a nawet science fiction. Ten niezwykły zbiór pokazuje wszechstronność, różnorodność i witalność literackiej sceny kryminalnej w Szwecji. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników mrocznych, skandynawskich opowieści.„Wspaniała antologia skandynawskich opowiadań kryminalnych ze Stiegiem Larssonem jako wisienką na torcie” – Camilla Läckberg

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Nie lubię opowiadań, zbyt krótka forma i kalejdoskop bohaterów, miejsc i czasów zdarzeń, zmienność stylu i języka mnie męczy.Ten zbiór przemęczyłam bo pociągnął mnie sllgan o skandynawskich kryminalistach ;). Jedne opowiadania łatwiej, inne trudniej. Niektóre zaciekawiały ale wtedy już następował koniec. Nic mnie nie porwało i nie zachwyciło. W sumie trochę żałuję czasu poświęconego na tę książkę.

  • Awatar

    Ciemna strona to zbiór niezbyt długich opowiadań o bardzo różnorodnej tematyce. Mamy tu morderstwa z premedytacją, zbrodnie szansy i zbrodnie przypadku, mamy nieszczęśliwe zbiegi okoliczności a nawet odrobinę orwellowskiego koszmaru w wersji wykraczającej poza obserwację i drobne korekty zachowań.

Inne proponowane
Warto zerknąć