ebook Spotkamy się w Honolulu
3.31 / 5.00 (liczba ocen: 98)

Spotkamy się w Honolulu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 22.44
wciąż za drogo?
26.04 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
22.44 zł Lub 20.20 zł
26.04 zł Lub 23.44 zł
28.00 zł
28.00 zł
-5% 22.54 zł
23.06 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Miłość niemożliwa. Nowa powieść dziennikarza Radiowej Trójki

Gdy 19 grudnia 1962 roku wracający z Brukseli samolot Vickers Viscount rozbił się w pobliżu Okęcia, dotychczasowy świat trójki młodych warszawskich przyjaciół, Romy, Belli i Stefana, nieodwracalnie się zmienił. Do przeszłości odeszły wspólne wojaże po Polsce, odeszło nonszalanckie ale niepozbawione zadumy życie. Tamten świat, naznaczony katastrofą, po kilkudziesięciu latach znajduje jednak dalszy ciąg. Roma — niegdyś stewardessa, dziś stylowa starsza kobieta — na korytarzu kliniki poznaje młodszego o prawie trzydzieści lat Piotra. Spotkają się jeszcze nie raz. Ich związek z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej niepokojący.

Jerzy Sosnowski po latach przerwy ofiarowuje czytelnikom nową opowieść. Spotkamy się w Honolulu to opowiedziana z wyczuciem historia, w której wpadają na siebie dwa światy, zderzają dwa czasy, konfrontują różne głosy. Do współczesności autor zręcznie przemyca tęsknotę za przeszłością: jest tu obyczajowość lat 60., są szaleństwa inteligenckiej „warszawki”, klimat polskiego wybrzeża tamtych czasów. W misternie skonstruowanym świecie nie brak tego, co dla autora najistotniejsze: mierzenia się z uczuciem, które większość uznaje za zawstydzające. Spotkamy się w Honolulu to historia miłości. Erotycznej i duchowej. To książka zadająca pytania fundamentalne, nad którymi współczesność pochyla się coraz niechętniej.

Spotkamy się w Honolulu od Jerzy Sosnowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jerzy Sosnowski przez swoich bohaterów (świetnie skonstruowanych moim zdaniem) opowiada o ludziach, relacjach między nimi, miłości - głównie tej zakazanej i to nie tylko w kontekście związku Romy i Piotra, o emocjach, przeszłości i tym jaki ma wpływ na teraźniejszość... Z każdą kolejną stroną dowiadujemy się czemu bohaterowie książki są tacy jacy są, co na nich wpływało, jakie decyzje kiedyś podejmowali i dlaczego. Z niecierpliwością czekałam na ostateczne rozwiązanie historii młodości Romy, bo dostałam jej początek, zakończenie, ale na środek i wyjaśnienie jak to wszystko się właściwie potoczyło, musiałam czekać aż do ostatnich stron. Ze zdumieniem odkrywałam jak złe decyzje podejmowali bohaterowie, jak silne emocje nimi kierowały.

    Wciągnęła mnie ta książka, z każdym rozdziałem wciągała mnie coraz bardziej, aż do ostatniej strony, kiedy musiałam z żalem ją zamknąć i pogodzić się ze wszystkim co się w niej nieodwołalnie wydarzyło. Spodobał mi się język Jerzego Sosnowskiego, barwny i świetnie budujący nastrój. Rewelacyjnym posunięciem jest też wplecenie w fabułę i świetne opisanie katastrofy lotniczej, która miała miejsce na Okęciu w 1962 roku. Niesamowicie jest odkrywać takie fakty w książce, tym bardziej, że ta historia została bardzo skrzętnie wpleciona w fikcję i stworzony świat.

    Ta powieść wbrew pozorom nie ma w sobie zbyt wiele z romansu i trudno jest ją w jakikolwiek sposób sklasyfikować. Ale kto powiedział, że wszystko trzeba jakoś klasyfikować?

Warto zerknąć