ebook Sztuka życia według stoików
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 596) Ilość stron (szacowana): 425

Sztuka życia według stoików
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
22.90 zł
27.12 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
22.97 zł
27.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Poradnik, który podpowiada, jak nauczyć się „sztuki dobrego życia”. To nie tylko ciekawa lekcja dotycząca stoickiej szkoły filozofii, ale także podręcznik konkretnego, realnego sposobu myślenia.

Jak nie zagubić się we współczesnym, chaotycznym i pełnym pokus świecie? Jak w pełni efektywnie wykorzystać swe życie? Jak nie marnować czasu, nie dać się zaskoczyć nieszczęściu czy uniezależnić nasze samopoczucie od tego, na co i tak nie mamy wpływu?
Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziemy w „Sztuce życia według stoików” Piotra Stankiewicza. Za jej pośrednictwem autor dostarcza czytelnikowi szereg wypracowanych przez Senekę, Epikteta oraz Marka Aureliusza recept, które pomogą nauczyć się „sztuki dobrego życia” i wskażą, jak zostać nowoczesnymi stoikami.
Dzięki zestawieniu starożytnych cytatów ze współczesnymi realiami, licznym przykładom wziętym z życia i położeniu nacisku na praktyczny aspekt stoicyzmu, niniejsza książka jest nie tylko ciekawą lekcją dotyczącą tej szkoły filozofii, ale też podręcznikiem konkretnego, realnego sposobu myślenia.

Sztuka życia według stoików od Piotr Stankiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żadne życie nie jest zbyt krótkie na to, by dobrze je przeżyć, za to każde jest wystarczająco długie, by je zmarnować.
Nas, ludzi, należy oceniać tylko po tym, jak dajemy sobie radę z problemami, a nie po tym, jakie to są problemy
N i g d y nie uda nam się zmienić tego, jacy byliśmy, co robiliśmy i czym się interesowaliśmy w przeszłości, ale z a w s z e możemy zmienić to, jacy będziemy w przyszłości
Jeśli ludzie nie umieją odpowiednio zarządzać własnym życiem, to nie pozwalajmy im decydować o naszym.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Myślę, że to jedna z książek - kamieni milowych jeśli chodzi o poradniki. Książka ułożyła mi w głowie to, co jakoś intuicyjnie przeczuwałam. W zasadzie za wyjątkiem jednego rozdziału podpisuję się obiema rękami pod treścią tej pozycji. Teraz staram się to wszystko wcielać w życie - albo żyć ze świadomością, na co mam tak naprawdę wpływ. Bardzo polecam wszystkim!

Warto zerknąć