ebook Królowa Głodu
3.3 / 5.00 (liczba ocen: 562)

Królowa Głodu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), mp3

E-book - najniższa cena: 17.16
Audiobook - najniższa cena: 21.45
wciąż za drogo?
17.16 zł
31.92 złpremium: 20.59 zł Lub 20.59 zł
22.31 zł Lub 20.08 zł
24.90 zł
29.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
26.30 zł
27.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wojciecha Chmielarza fanom literatury nie trzeba przedstawiać. Wszyscy kojarzą autora „Długu honorowego” z powieścią sensacyjną, thrillerem, kryminałem. Takiego Chmielarza jednak jeszcze nie znamy. Oto surowy postapokaliptyczny świat, który wciąga bez reszty. Oto „Królowa głodu, a w niej prawdziwy kalejdoskop gatunków. Oto brawurowe połączenie postapokalipsy, horroru, SF, westernu i fantasy, czyli Wojciech Chmielarz, który po raz kolejny zaskakuje czytelników!

Surowy postapokaliptyczny świat, który wciąga bez reszty. Brawurowe połączenie literackich gatunków. „Królowa Głodu” to majstersztyk współczesnej literatury.

Dwadzieścia lat po tym, jak Księstwo Kuźni Zachodu upadło pod naporem sił Korporacji, zdradzone i opuszczone w decydującej chwili przez sojuszników, jego dawne tereny wciąż pozostają ponurym pasem ziemi niczyjej. Ludzi pamiętających czasy wojny pozostało niewielu – ci, którzy jakimś cudem przetrwali rzeź, padali ofiarą grasujących w lasach ogromnych żlebodźwiedzi, rozprzestrzeniającej się nieuleczalnej zarazy, ale też zwyczajnego głodu. W końcu przesiąknięte krwią poległych ruiny państwa stały się domem głównie dla przybywających z daleka poszukiwaczy patroszących okolicę kawałek po kawałku w pogoni za żywmetalem, rzadkim i cennym kruszcem o wyjątkowych właściwościach, którego nawet wątła obietnica wystarcza, by przyprawić o pozbawiający zdrowego rozsądku obłęd wszystkich podążających za wizją szybkiego wzbogacenia.

Do takiego miejsca przybywa młody Holender Bram Huygens. Bez towarzyszy, bez karawany, bez bagaży i bez jakiegokolwiek sprzętu do wydobywania. Nie chce mówić o tym, kto i po co przysłał go do osady żyjącej z poszukiwaczy cennego kruszcu, ale nikogo to nie dziwi – tutejsi nie są zbyt otwarci. Miniona wojna, która nie wzięła się znikąd, jest pokłosiem chaosu zrodzonego po apokalipsie. Bramowi powierzono misję, od której zależy przyszłość dawnego księstwa i jego mieszkańców. Wkrótce Bram przekona się, że w Kaźni każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne. Zwłaszcza jeśli za przeciwnika ma się lokalnego szeryfa…

Tymczasem w głębi lasów budzi się nowa siła – potężna, obłąkana, żądna ludzkiego mięsa i zemsty.

Rekomendacje e-booka Krolowa Głodu:

„W sercu każdej dobrej książki są nietuzinkowi bohaterowie i wciągająca opowieść. Gatunek nie ma tu znaczenia. Dlatego «kryminalny» Wojciech Chmielarz jest tak bliski «fantastycznemu» Wojciechowi Chmielarzowi – fundamenty są takie same. «Królowa Głodu» to cudownie niejednoznaczni bohaterowie, to opowieść o ludzkim okrucieństwie i podłości, ale i bohaterstwie drzemiącym nawet w najczarniejszych sercach. To książka wyrastająca z intrygującego miejsca między dobrem a złem, brzydotą a pięknem, historia aż lepka od mroku, a przez to tym bardziej fascynująca. To western fantastyczny i fantastyczny western” – Marcin Zwierzchowski, dziennikarz kulturalny vel Kulturalny Człowiek

„Science fiction, survival horror, westernowa opowieść z pogranicza – wszystko to w jednej powieści. Wojciech Chmielarz ze znawstwem łączy gatunki, tworząc fascynujący, groźny świat” – Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”

O e-booku Krołowa Głodu blogerzy napisali: 

Królowa głodu to książka, którą Wojciech Chmielarz udowadnia, że jego twórczość nie jest dziełem przypadku, lecz to jego kolejne dzieło, które zasługuje na najwyższe czytelnicze noty. Moje maksymalne wskazania już uzyskał. Ta książka to kolejny dowód na to, że nazwisko Wojciecha Chmielarza jest gwarancją doskonałej lektury. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Królowa Głodu od Wojciech Chmielarz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każda okładka z wielkimi drukowanymi literami WOJCIECH CHMIELARZ jest znakiem tego, że książka ta, zagwarantuje czytelnikowi niezapomniane wrażenia oraz emocje sięgające zenitu. I nie mam tu na myśli książek, które autor poleca, lecz te, które pisze, ku uciesze swych miłośników. A nie ukrywam, że Czyt-NIK do tego grona należy, nie zamierzając opuścić fan-klubu Wojciecha Chmielarza.

Zawsze, gdy rozpoczynam lekturę sygnowaną tym właśnie nazwiskiem jestem głodny wrażeń, spragniony emocji, które na zawsze pozostają w sercu i umyśle. Sięgając po „Królową głodu” spodziewałem się, że to będzie całkiem inne spotkanie od tych, do których Pan Wojciech mnie przyzwyczaił. Kryminał, thriller to dotychczas znak rozpoznawczy twórczości autora. Teraz pisarz zaserwował nam gatunkowy miks, co sprawiło, że lektura tej książki była fenomenalnym przeżyciem. Gatunkowy rarytas złożony był z horroru, grozy, fantasy, science fiction, a także westernu. Co ważne w tej miksturze autor nie zatonął, nie zatopił tej historii, lecz sprawnie ją poprowadził, płynnie przeprowadzając czytelnika przez całą akcję. A ta nie pozwala oderwać się od lektury.

Jeśli jesteście głodni mocnych wrażeń, to Królowa głodu jest właśnie dla Was. Wojciech Chmielarz doskonale przesuwał się pomiędzy wspomnianymi gatunkami. Niczym puzzle układał je w obraz, który fascynuje i zabiera nas do fantastycznego świata. A my tym samym znajdujemy się w głębi lasu, w którym budzi się potężna siła. Mocą tej historii są jej barwni bohaterowie, którzy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Po upadku Księstwa Kuźni Zachodu mieszkańcy narażeni są na ataki ze strony żlebodźwiedzi. Na dodatek ruiny Księstwa naruszane są przez poszukiwaczy żywmetalu. Nie zamierzam zbyt wiele zdradzać Wam fabuły, aby nie zabrać przyjemności czytania. Niech ta krótka „relacja” stron tej książki będzie przedsmakiem tego, co czeka Was, gdy tylko ją otworzycie i dacie pożreć się ciekawości tej historii.

Królowa głodu to książka, którą Wojciech Chmielarz udowadnia, że jego twórczość nie jest dziełem przypadku, lecz to jego kolejne dzieło, które zasługuje na najwyższe czytelnicze noty. Moje maksymalne wskazania już uzyskał. Ta książka to kolejny dowód na to, że nazwisko Wojciecha Chmielarza jest gwarancją doskonałej lektury.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zaczyna się obiecująco - jest klimat, ciekawy pomysł, intrygujący bohaterowie. Są potwory, są rycerze i poszukiwacze przygód. Do czytelnika docierają urywki informacji o świecie, w którym wszystko się dzieje. Za mało, by mieć pewność co do miejsca i czasu ale i za dużo by się łudzić, że jest to nasz planeta i czasy, o których znajdziemy info w Wikipedii.

    Dla jedych takie niedopowiedzenie jest ok, dla innych może być nieco irytujące. Nie mniej jednak wystarcza do śledzenia akcji. Autorowi udało się utrzymać niemal przez cały czas napięcie każące sprawdzić, co będzie dalej. Co prawda gdzieś tam wczujemy podświadomie, że pewne wątki są dosyć naiwnie naciągane (choćby księżna Izabela) lecz musimy to przyjąć jaka jedna z właściwości świata akcji. Może to i dobrze, że autor nie zbudował go z pieczołowitą dbałością o detale, przez co możemy całą uwagę poświęcić wydarzeniom.

    Całość otrzymuje ode mnie mocne trzy gwiazki (niestety, nie da się dać 3.5).

Warto zerknąć