ebook W ogrodzie bestii
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 117917) Ilość stron (szacowana): 548

W ogrodzie bestii

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Rok 1933. Serce hitlerowskiego Berlina. Wielki, epicki spektakl życia i śmierci widziany oczyma amerykańskiej rodziny dyplomatów. Amerykański ambasador William E. Dodd przyjeżdża do Niemiec z żoną, synem oraz pełną temperamentu córką Marthą. Początkowo Martha jest urzeczona licznymi przyjęciami i towarzyszącą im pompą, oczarowana przez przystojnych młodych mężczyzn, obywateli III Rzeszy, z ich zaraźliwym entuzjazmem dla uczynienia z Niemiec światowej potęgi. W miarę jak prześladowania Żydów przybierają na sile, a główni bohaterowie książki stają się ich naocznymi świadkami, ambasador Dodd zaczyna alarmować amerykański Departament Stanu. Ten jednak pozostaje obojętny W czasach gęstniejącego mroku, Doddowie przeżyją dni pełne ekscytacji, intryg i romansów aby ostatecznie z przerażeniem ujrzeć kulminację przemocy i morderstw, demaskujących prawdziwy charakter Hitlera i jego bezwzględnych dążeń.

Opierając się na listach i pamiętnikach z tamtego okresu, Larson mistrz prawdziwych historii, które czyta się niczym najlepszą fikcję stworzył naoczną relację ojca i córki, którzy otwierają oczy dopiero w chwili, gdy terror na dobre zaciska wokół nich swe szpony. People

W ogrodzie bestii od Erik Larson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Lubię gdy dziennikarze otwarcie przyznają się do pisania fikcji - nie muszę się wtedy zastanawiać nad tym, co ściemniają. Jest jeszcze druga strona medalu - dobre przygotowanie pod kątem materiałów. I właśnie dlatego "W ogrodzie bestii tak dobrze się czyta - przeważa wrażenie, że ma się do czynienia z relacją historyczną, a nie z fikcyjną beletrystyką. Być może również dlatego książka nie napawa optymizmem i zostawia czytelnika z wieloma tematami do przemyśleń.
    To jedna z kilku książek Larsona w tej konwencji. Warto po nią sięgnąć.

Warto zerknąć