ebook Zabójcy bażantów
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 15691)

Zabójcy bażantów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 19.50
Audiobook - najniższa cena: 26.80
wciąż za drogo?
-35% 19.50 złpremium: 11.70 zł Lub 11.70 zł
27.38 zł Lub 24.64 zł
27.90 zł
32.50 zł Lub 29.25 zł
27.88 zł
32.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Ekranizacja wyróżniona 2 nagrodami i 11 nominacjami Duńskiej Akademii Filmowej. 

Przed dwoma dekadami brutalnie zamordowano brata i siostrę, uczęszczających do elitarnej szkoły z internatem. Jeden z podejrzanych – członek grupy uprzywilejowanych uczniów – przyznał się do winy i został skazany. Kiedy ta tajemnicza sprawa ląduje na biurku Mørcka, więzień kończy właśnie odsiadkę.
Carl Mørck wraca z urlopu i zastaje swojego asystenta Assada pochylonego nad tą sprawą. Kilka poszlak i nowe dowody wystarczają, by Mørck zaangażował się w śledztwo. Sprawa prowadzi śledczego do Kimmie, żyjącej na ulicy kobiety utrzymującej się z kradzieży. Kimmie osiągnęła mistrzostwo w unikaniu policji, ale teraz szuka jej ktoś jeszcze – kobieta skrywa bowiem sekrety, dla których pewni wpływowi ludzie gotowi są zabić… Choć zbrodnia wyglądała z początku na pozbawioną motywu, tajemnicza lista dołączona do akt sprawy z czasem coraz wyraźniej ujawnia pewną prawidłowość…

Zabójcy bażantów od Jussi Adler-Olsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zastanawiałam się, czy pisać pojedyncze notki na temat serii Departament Q Jussi Adler-Olsena, bo tak naprawdę mogę zrobić kopiuj-wklej opinii na temat Kobiety w klatce. Ale może ktoś trafi akurat na ten wpis i dzięki niemu wróci do początku serii i zechce wziąć udział w „piwnicznym show”?

Z wielką przyjemnością otwieram pierwszą stronę i razem z Carlem Mørckiem i Assadem starałam się rozwiązać kryminalną zagadkę. Ach, nie zapominajmy o cudownie kąśliwej Rose, która dołączyła do Departamentu Q, by bez ogródek wyrażać swoje opinie, ale przede wszystkim służyć pomocą w zdobywaniu informacji.

Tym razem na biurko departamentu spraw zaszłych w tajemniczy sposób trafia teczka z aktami dotyczącymi zabójstwa rodzeństwa, uczniów elitarnej szkoły z internatem. Teoretycznie nie ma nad czym się głowić, gdyż osoba, która przyznała się do przestępstwa kończy odsiadkę i lada moment ma wyjść na wolność. Jednak czujne oko Assada i Mørcka sprawia, że sprawa nabiera zupełnie innego wymiaru.

W Zabójcach bażantów mamy podobny schemat jak w poprzedniej powieści, czyli Departament Q dostaje sprawę sprzed lat, którą się zajmuje. I robi to w brawurowy sposób. I na tym bliźniacze podobieństwo się kończy. Na to czym te dwie części się różnią spuszczam zasłonę milczenia i mocno zachęcam entuzjastów dobrych kryminałów do sięgnięcia po serię. Zdradzę Wam, że już jestem w trakcie czwartej (sic!) części zatytułowanej Kartoteka 64, po drodze wysłuchując Wybawienia, i nadaj pozostaję w zachwycie. Drużyna Mørck-Assad-Rose skradła moje serce. Świetna rozrywka!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Sprawa brutalnego morderstwa dwojga nastolatków wydawała się wyjaśniona i zamknięta. Sprawca się przyznał, dostał wyrok i już niedługo skończy odsiadywać karę.

Ale jest w tej sprawie coś dziwnego. I dlatego to sprawa dla Departamentu Q.

Akcja książki poprowadzona jest tak, że czytelnik wie kto jest sprawcą od początku. Całość napięcia zbudowana jest w oparciu o oczekiwanie czy Carl i Assad odkryją prawdę. Czy brutalni sprawcy wielu przestępstw zostaną pochwyceni i ukarani? Czy ich pozycja społeczna i siatka znajomości i solidarności środowiska znowu pozwoli im się wywinąć po raz kolejny?

Okrucieństwo złoczyńców, ich niewiarygodne bestialstwo, całkowite wyzucie z uczuć wyższych niesłychanie mnie męczyło. Ale dzięki temu jeszcze silniej kibicowałam śledczym w powiązaniu wszystkich nikłych śladów.

Coraz bardziej lubię Carla, Assad od początku podbił moje serce, nowa pomocniczka Rose też ma niezły charakterek!

Lubię Departament Q, jego obsadę, ich trudne, niezwykłe mimo, że brutalne sprawy.

Już zaczęłam kolejny tom!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Pierwsza część dużo lepsza (kobieta w klatce). Ale ta też jest dobra. Tylko, że bardzo brutalna

Warto zerknąć