ebook Józef Piłsudski. Człowiek i polityk
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 70)

Józef Piłsudski. Człowiek i polityk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.93
wciąż za drogo?
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
-29% 13.93 zł 20% rabatu
-14% 16.92 zł Lub 15.23 zł
19.90 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
17.51 zł
18.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Bez wątpienia żaden z polskich polityków XX stulecia nie wywarł tak wielkiego wpływu na dzieje naszego kraju jak Józef Piłsudski.
Zesłaniec i rewolucjonista, bojownik napadający z bronią w ręku na pociągi, a następnie twórca polskiego czynu zbrojnego podczas I wojny światowej. Triumfator w wojnie z bolszewikami, człowiek, który ocalił Polskę i Europę przed komunizmem. Ale równocześnie polityk, który zdobył władzę na skutek krwawego przewrotu wojskowego.
Twórca autorytarnego systemu, bez którego wiedzy nic w Polsce nie mogło się wydarzyć. A jednocześnie abnegat życiowy, niemający większych potrzeb, niezwracający uwagi na splendory i luksusy. Czarujący, inteligentny rozmówca i brutalny polemista używający publicznie wulgarnego słownictwa. Czuły i kochający ojciec, a równocześnie mężczyzna, który większość życia spędził w trójkącie małżeńskim. W tej książce autor nie wydaje ocen na temat postępowania marszałka, ograniczając się wyłącznie do przedstawienia faktów.
Józef Piłsudski miał za życia fanatycznych wielbicieli i zajadłych przeciwników. A jego śmierć nic w tej kwestii nie zmieniła, do dzisiaj osoba marszałka wzbudza namiętne spory, i to nie tylko wśród historyków.

Józef Piłsudski. Człowiek i polityk od Sławomir Koper możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć