ebook Długa wojna
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 13727)

Długa wojna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 20.21
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
25.60 złpremium: 15.36 zł Lub 15.36 zł
20.21 zł Lub 18.19 zł
23.80 zł Lub 21.42 zł
25.60 zł 10 zł na konto
20.20 zł
20.97 zł
21.76 zł
21.83 zł
23.50 zł
25.60 zł
25.60 zł
27.39 zł
Inne proponowane

Druga po „Długiej Ziemi” powieść powstała w wyniku współpracy gigantów brytyjskiej fikcji: twórcy „Świata Dysku” Terry’ego Pratchetta i znanego autora science fiction Stephena Baxtera. Nowa jakość SF! Jeden świat to za mało…Długa Ziemia stoi otworem. Ludzkość rozprzestrzeniła się po niezliczonych światach, a flotylle sterowców łączą je, wspomagając wyprawy badawcze, wymianę handlową i rozwój kultury. Jednak gdy cała ludzkość kształtuje Długą Ziemię, ona sama też wpływa na ludzi. A zbliża się punkt kolizji kilku ważnych kryzysów.Ponad milion kroków od oryginalnej Ziemi Podstawowej, wyrasta nowa Ameryka – młody naród, który dość ma słuchania Podstawowego Rządu.Trolle – pełne gracji stworzenia obdarzone świadomością zbiorową, których pieśń rozbrzmiewała kiedyś na całej Długiej Ziemi – wobec niepowstrzymanego marszu ludzkości zaczynają milknąć... i znikają.To Joshua Valienté, który – w towarzystwie wszechwiedzącej istoty znanej jako Lobsang – przed laty zbadał te równoległe światy. I do Joshuy Valienté Długa Ziemia zwraca się teraz o pomoc. Ponieważ pojawia się całkiem realna groźba wojny......wojny, jakiej ludzkość jeszcze nie prowadziła.„W tej piekielnie inteligentnej powieści znakomity duet stworzył dla swoich czytelników nieskończoną ilość nowych światów do odkrycia” – „Publisher’s Weekly”„Znakomita opowieść. Błyskotliwa, zabawna, rozrywka w najlepszym wydaniu!” – „Daily Mail”

Długa wojna od Stephen Baxter, Terry Pratchett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Knigę oceniam 4.8/5, więc daję pięć gwiazdek.
  Książka świetna i dość zaskakująca i nieco przewrotna, jeśli chodzi o sam tytuł. Spodziewałam się innej wojny, ale kolejny raz przekonałam się, że na długiej ziemi nic nie jest takie jak na Podstawowej :) Niezmiernie ciekawi mnie, co jest na Prostokątach. Skąd się wzięły, itd..
  Trochę gorsza niż Długa Ziemia. Miała fragmenty, które zniechęcały mnie do czytania i musiałam odkładać na dzień lub dwa. Te beagle i ich seksualni niewolnicy to już była dla mnie przesada.

 • Awatar

  Bardzo czekałam na tę książkę zachęcona częścią pierwszą. Niestety wielkie rozczarowanie. Bardzo ją męczyłam, ale skończyłam. Niedosyt jednak duży :(

 • Awatar

  Z zaskoczeniem stwierdzam że podobała mi się bardziej niż "długa ziemia" :) sam pomysł pierwszego tomu był na tyle ciekawy że sięgnęłam po drugi jednak z pewnym marginesem ostrożności, a tu niespodzianka temat pociągnięty fajnie i nadal z pomysłem przy odrobinie szczęścia czeka nas całkiem fajna seria. Polecam lekka i przyjemna historia.

 • Awatar

  Nie jest pozbawiona humoru i fantastycznych stworzeń, a wyobraźnia zdecydowanie ma się o co zaczepić.
  W Długiej Ziemi mogliśmy zaobserwować realizację jednego z największych marzeń ludzkich – nowy świat. A konkretnie miliony nowych światów. Idealny sposób na nowy początek i naprawienie starych niedoskonałości – naukę na własnych błędach. Długa Wojna dowodzi za to, jak bardzo nie potrafimy sobie poradzić z nowymi szansami. Jak bardzo skostniałe są pewne systemy... organizmy. Przede wszystkim jednak autorzy przypominają nam, że słowo „interes” jest wciąż podstawą działania dla większości ludzi.
  Książka bardzo ciekawa, jeśli już pozbędziecie się permanentnej chęci porównywania jej do Świata Dysku.

 • Awatar

  Druga część cyklu jest tak samo dobra, jak pierwsza. Naprawdę udane SF. Z niecierpliwością czekam na trzecią część.

Warto zerknąć