ebook Wrota piekieł. Ravensbrück
4.4 / 5.00 (liczba ocen: 10)

Wrota piekieł. Ravensbrück
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.32
21.32 zł

Literacki zapis doświadczenia piekła obozu w Ravensbrück. Oparta na traumatycznych wspomnieniach Anji Lundholm książka, która dotyka sedna systemu zniewalania i deprawowania jednostki.

Obóz koncentracyjny w Ravensbrück w schyłkowej fazie – przepełnienie, głód, okrucieństwo, codzienne umieranie. Anja Lundholm z wrażliwą uwagą zdystansowanego świadka i zarazem uczestniczki wydarzeń opowiada o obozowej codzienności najniższych warstw więźniarskiej społeczności. Jej narracja oscyluje między poczuciem beznadziei a wolą przetrwania, kapitulacją i buntem, tworząc poruszający zapis skrajnego doświadczenia, po którym nikt nie pozostaje taki sam.
Anja Lundholm była córką niemieckiej Żydówki i zagorzałego nazisty. W latach 30. jej ojciec wstąpił do SS, matka po pogromach „nocy kryształowej” popełniła samobójstwo. Lundholm studiowała w Berlinie, skąd w 1941 roku uciekła do Rzymu, gdzie nawiązała kontakt z ruchem oporu. Po zadenuncjowaniu przez własnego ojca została aresztowana, przeszła przez kilka więzień i w marcu 1944 trafiła do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Doświadczenie to naznaczyło ją psychicznie i fizycznie na całą resztę życia.

Wrota piekieł. Ravensbrück od Anja Lundholm możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    świetna i mocna opowieść o wojnie okiem kobiet.

Warto zerknąć