ebook Dziedzictwo przodków
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 1233)

Dziedzictwo przodków
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
-33% 17.90 zł
18.90 zł
22.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Moskwa i Kaliningrad. Wspaniałe stołeczne metro i zbudowane przez faszystów w podziemiach Königsberga bunkry oraz tajne bazy. Intrygujące zestawienie. Choć ci, którzy o moskiewskim metrze wiedzą wszystko, żyją pośród nas, milczą ze względu na podpisane zobowiązania. Tymczasem tajemnice podziemnego Königa jego budowniczowie zabrali do grobu. A jeśli z tego grobu powstaną? To książka, której na pewno nie zapomnicie. – Dmitry Glukhovsky

„Po niebie niczym strzały przemknęły rzadkie obłoki, pędzone przez nieznaną siłę. Huk narastał, aż nagle do lasu wdarł się huragan. Potężna fala pyłu wyrywająca z korzeniami młode drzewa i łamiąca stare. Fruwające krzaki zamieniły się w niekończącą się ulewę. Ściana kurzu, kamieni, ziemi i roślin porwała stojące na skraju lasu samochody i ludzi”.

Miasto twierdza Königsberg. Jej upadek pieczętował los Trzeciej Rzeszy i kończył niemiecką obecność w Prusach Wschodnich. Ale nawet teraz, kiedy wybrzmiały echa ostatniej globalnej wojny, która zapędziła resztki ludzkości pod ziemię, są tacy, którzy w imię dziedzictwa przodków są gotowi zabijać i ginąć.

Najnowsza powieść w Uniwersum Metro 2033, międzynarodowym projekcie Dmitrija Glukhovsky’ego.

Dziedzictwo przodków od Suren Cormudian możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  "Dziedzictwo przodków" jest drugą książką Surena Cormudiana z universum Metro 2033. W Polsce jego pierwsza publikacja nie ukazała się, a szkoda. Uważam, że jego pierwsza książka, "Strannik" była zdecydowanie lepsza niż "Dziedzictwo przodków" i wydawnictwo strzeliło sobie w stopę wydając u nas najpierw tą drugą.

  Z tego co widzę, im większa odległość czasowa między oryginalnym "Metrem 2033" Głuchowskiego, a kolejnymi "wariacjami na temat", tym jakość powieści się obniża. Niestety tak jest również w przypadku "Dziedzictwa przodków", wydanego w Rosji w 2012 roku. Jeśli chodzi o akcję, to jest wartka i książkę czyta się rzeczywiście szybko, jednak jak dla mnie jest to zwykłe czytadło dobre na jeden-dwa wieczory, pełne niedociągnięć lub sprzeczności. Żeby nie zdradzać fabuły, podam tylko jeden przykład: stalkerzy wchodzą do mieszkania, po którym widać, że nie raz było już plądrowane, i jakimś cudem znajdują nienaruszoną teczkę z dokumentami. Cóż, moim zdaniem, jeśli widać po pomieszczeniu, że było plądrowane, to wszystko powinno być dokładnie przetrzebione i raczej teczka by się nie zachowała, a już na pewno nie w miejscu, w którym leżała przed apokalipsą. Jeśli byłaby to jedyna nielogiczność, to pewnie nie zwróciłabym na nią uwagi, ale po kilku tego typu zdarzeniach, człowiek dostrzega każdą kolejną pomyłkę pisarza.

  Nie podobało mi się także zakończenie. Jak dla mnie jest zbyt amerykańskie (chodzi mi tutaj głównie o amerykańskie filmy, nie o powieści), po przeczytaniu niejednej już książki rosyjskiej, spodziewałam się czegoś lepszego.

  Podsumowując, bardzo zawiodłam się na "Dziedzictwie przodków". Nie oczekiwałam tak dobrej powieści, jaką było "Metro 2033", jednak spodziewałam się czegoś lepszego, szczególnie po przeczytaniu "Strannika". Książka prawdopodobnie spodoba się młodym czytelnikom, jednak tym starszym może już nie przypaść do gustu.
  (opinię zamieściłam także w innym serwisie książkowym)

Warto zerknąć