Malownicze. Wymarzony dom

Kategoria: /
średnia ocena: 3.75 / 5.00
liczba ocen: 1137
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
19.99 zł
Opis:

"Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magda podejmuje szaloną decyzję i kupuje stary dom w Malowniczem, miasteczku u podnóża Sudetów, nie wie jeszcze, jak bardzo zmieni się jej życie. W pierwszym odruchu chce się go pozbyć, ale dom nie chce wcale pozbyć się jej. Siła kryjąca się w jego wnętrzu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym: Małej Marcysi, która potrzebuje mamy. Krysi, która leczy złamane serca kawą migdałową, a wieczorami piecze „kłopotki”, by zapomnieć o przeszłości. Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy. ""Malownicze. Wymarzony dom"" to wzruszająca i pełna humoru opowieść o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Jeśli wyciągniesz rękę do innych i nauczysz się marzyć, los uśmiechnie się do ciebie."

CYTATY:
Kto raz zacznie uciekać, ucieka potem przez całe życie.
Cokolwiek by się działo, trzeba żyć.
Z czasem człowiek uczy się widzieć dużo więcej.
Bóg jest jeden, ale ma wiele imion.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Pomyślałam, zbliża się wielkimi krokami okronpa zima, więc trzeba mi czegoś miłego i pozytywnego. Wymagam natychmiastowej terapii humorem i wzruszeniami oraz dobrym sercem i pozytywną energią. No i natknęłam się na „Malownicze. Wymarzony dom” Pani Magdaleny Kordel co okazało się strzałem w dziesiątkę.

  Główna bohaterka, Magda ma wszystko, cudowne mieszkanko i pracę, którą uwielbia oraz teoretycznie wspaniałego narzeczonego. Na szczęście dla niej już nie długo ponieważ związek z Grzegorzem, owym narzeczonym i zarazem szefem, rozpada się co automatycznie wiąże się też z utratą pracy. Zatem Magda, oczywiście idzie do przyjaciółki szukać pocieszenia w lampce dobrego wina co niespodziewanie kończy się porannym bólem głowy i umową kupna domu w ręku. No i wydawałoby się że „żyli długo i szczęśliwie” ale niestety nic z tych rzeczy. Kupno niewidzianego domu przewraca życie bohaterki dosłownie do góry nogami. No i jak by tego było mało, dom ten stanowi swego rodzaju magnes, który przyciąga innych ludzi wymagających uczucioterapii.
  Nie, nie, nie wysuwajcie błędnych wniosków bo to nie ckliwa książeczka o pięknych, bogatych i szczęśliwych. Powieść toczy się bardzo dynamicznie i od pewnego momentu (nie pamiętam już którego) wciąga bez reszty i nie pozwala się oderwać. Natomiast wartka akcja i niesamowita tajemnica w tle nie pozwalają się w ogóle nudzić.

  Piękna powieść przepełniona pozytywną energią i odpowiednią dawką humoru na zimne wieczory. Rozwesela, pociesza i ociepla wszystkie serca i te spragnio miłości jak i te spragnione poczucia obdarowywania miłością.
  Jednak też ostrzegam i stanowczo nie polecam malkontentom – zbyt dużo pozytywnej energii która mogłaby ich uszkodzić.

 • Awatar

  Czytając tę książkę czułam jak kwitnie we mnie jakaś taka radość i ogromne ciepło. Nie jest to cukierkowa opowieść z rzędu tych babskich, to wydarzenie w psychice duszy i przyszłości. Pochłonęłam jednym tchem, chcę więcej i więcej. Pani Magdaleno - stąd prośba, proszę pisać jak najwięcej i bez kompleksów : ) Uwielbiamy Panią !

 • Awatar

  Jeśli zakorzeniliście w sobie przekonanie, że literatura kobieca z piękną panią na okładce to niewarta uwagi opowiastka o niczym, to tym bardziej jestem przekonana, że książka ta, odmieniłaby wasz pogląd. Ja również należę do tego grona, które stroni i unika jak ognia babskich historii, ale tym razem dałam się namówić na uciski przyjaciółki i nie żałuję. Książka wciągnęła mnie bez reszty, bohaterowie urzekli, a wnioski z niej plynące odmienily mój pogląd na otaczający świat. Przy tej książce dojrzałam.

Inne proponowane
Warto zerknąć