ebook Katechizm św. Piusa X. Vademecum katolika
5 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Katechizm św. Piusa X. Vademecum katolika
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 2 latach
E-book - najniższa cena: 10.41
14.90 zł
-5% 10.41 zł
10.61 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Katechizm św. Piusa X jest popularnym wykładem zasad wiary katolickiej. Publikacją tego katechizmu papież pragnął spełnić powszechną potrzebę wiernych posiadania łatwo zrozumiałego, pięknego w swojej prostocie wykładu katolickiej nauki o wierze, modlitwie, przykazaniach, sakramentach i cnotach.

Katolicki katechizm stanowi zbiór podstawowych zasad wiary. W nowożytnej historii Kościoła szczególne znaczenie miał Katechizm Soboru Trydenckiego (Catechismus ex decreto Concilii Tridentini ad parochos), który skierowany został do proboszczów i wydany w Rzymie w roku 1566 przez papieża św. Piusa V (1566–1572). Głównym zadaniem tego dzieła było przedłożenie i przypomnienie duszpasterzom zasad wiary katolickiej w czasach zamętu wywołanego przez reformację. Z tego powodu wiele kwestii doktrynalnych było tam naświetlonych dla obrony Kościoła przed atakami protestantów. Z kolei wydany w roku 1992 Katechizm Kościoła Katolickiego został skierowany do wszystkich wiernych. W poprzedzającej go konstytucji Fidei depositum z dnia 11 października 1992 roku papież Jan Paweł II przypomniał, że „Nowy katechizm nie ma zastąpić katechizmów opracowanych w różnych miejscach, zatwierdzonych przez kompetentne władze kościelne, przez biskupów diecezjalnych i Konferencje Episkopatów, zwłaszcza jeśli uzyskały one aprobatę Stolicy Apostolskiej. Powinien raczej stać się zachętą i pomocą do opracowania nowych katechizmów lokalnych, przystosowanych do różnorakich środowisk i kultur, a jednocześnie dbających o zachowanie jedności wiary oraz o wierność nauce katolickiej”.

(ze wstępu)

Katechizm św. Piusa X. Vademecum katolika od Pius X możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jeżeli chodzi o wydania elektroniczne czyli ebooki, jest to jedyna rzecz jaką znalazłem. Dobrze się to czyta, szkoda jednak, że nie można na e-booka wrzucić aktualnie obowiązującego Katechizmu. Oczywiście wersję papierową posiadam i przeczytałem, ma jednak jedną wadę, jest duża i ciężka, nie zabieram jej wszędzie ze sobą. Na pamięć też trudno wszystko wchłonąć. Czytnik ebooków mam zawsze przy sobie i przyznam, że posiadanie Katechizmu na moim kindlu pomogłoby mi w wielu dyskusjach. Wie ktoś dlaczego się tego nie daje wydać w wersji elektronicznej?

Warto zerknąć