ebook Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców - audiobook
3.76 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 3927)

Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 23.26
Audiobook - najniższa cena: 31.35
39.99 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
33.89 zł Lub 30.50 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
31.35 zł
33.99 zł
35.99 zł
Inne proponowane

Drogocennym skarbem ukrytym na Wyspie Złoczyńców interesuje się stanowczo zbyt wiele osób! Pan Samochodzik i jego przyjaciele będą musieli zaprowadzić porządek w tym szemranym towarzystwie...

To właśnie od tej książki wszystko na dobre się zaczęło! Inteligentny, nieustraszony Tomasz N.N. – historyk sztuki, który wymierza sprawiedliwość złodziejom, przemytnikom i fałszerzom – z miejsca zawojował świat literatury przygodowej. Jego wyprawy i śledztwa byłyby niczym, gdyby nie oryginalny prezent od wujka wynalazcy. Krewny uszczęśliwił bowiem Tomasza szpetną maszyną przypominającą połączenie łodzi z namiotem, która choć niepiękna – nigdy go nie zawiodła.
Wyprawa na Wyspę Złoczyńców jest pierwszym sprawdzianem dla superwyjątkowego wehikułu. Pan Samochodzik wyrusza na poszukiwanie skarbu, który w ostatnich dniach wojny ukrył przed Armią Czerwoną dziedzic Dunin. Okazuje się, że chętnych do odnalezienia klejnotów jest więcej, a w sprawę zamieszani są wyjątkowo niebezpieczni członkowie bandy Barabasza... Pan Samochodzik razem z niezastąpionymi harcerzami – Wilhelmem Tellem, Sokolim Okiem i Wiewiórką – będą musieli się nieźle natrudzić, aby wygrać wyścig z czasem. Przyda im się trochę szczęścia i 340 koni ukrytych pod maską starego Ferrari 410...

Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców - audiobook od Zbigniew Nienacki możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Czy komukolwiek ze starszych czytelników trzeba przedstawiać bohatera z przed lat, którego zwano Panem Samochodzikiem ? Myślę, że nie. Postać ta została stworzona przez Zbigniewa Nienackiego i pojawiał się pierwszy raz w książce zatytułowanej „Wyspa złoczyńców”. Rozpoczęła ona bardzo popularny w drugiej połowie XX wieku młodzieżowy cykl czytelniczy zatytułowany „Pan Samochodzik”. Piwoszy tom cyklu opowiada o pracowniku Ministerstwa Kultury i Sztuki, Panu Tomaszu, który otrzymuje w spadku tajemniczy wehikuł. Pojazdem tym wyjeżdża na urlop na Wyspę Złoczyńców znajdującą się koło Antnoninowa nad Wisłą, gdzie spotyka zastęp harcerzy. Wtedy poznajemy Wilhelma Tella, Sokole Oko i Wiewiórkę i rozpoczyna się pierwsza wielka przygoda.
    Książki Zbigniewa Nienackiego, szczególnie te z serii Pana Samochodzika należą do kolejnych, które wspominam z sentymentem i w okresie mojego dzieciństwa szczególnie je sobie upodobałem. Były to powieści przygodowo – detektywistyczne, które rozpalały młode zmysły i dzięki, którym czytelnik mógł poznać wiele ciekawostek z dziedziny historii i sztuki. Bohaterowie tej książki, to postaci, których nie da się nie lubić. Po mimo PRL-owskiej propagandy, bez której żadna książka w tamtych czasach nie miała prawa powstać, powieść ta jest pełna humoru, obfituje w elementy grozy i zawiera kryminalne łamigłówki. Nic dodać, nic ująć. Dla osób chcących poznać przygody Pana Tomasz i jego nieletniej , harcerskiej kompanii, pozycja ta oczywiście jest obowiązkowa. Mnie sprawiła wiele radości i przypomniała (znowu) stare czasy.

Warto zerknąć