ebook Nowoczesne zasady odżywiania. Przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 18677) Ilość stron (szacowana): 382

Nowoczesne zasady odżywiania. Przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 47.92
59.90 złpremium: 35.94 zł Lub 35.94 zł
47.92 zł Lub 43.13 zł
59.90 zł
59.90 zł Lub 50.92 zł
43.13 zł
47.38 zł
47.40 zł
50.92 zł
53.91 zł
53.91 zł
54.00 zł
59.90 zł
59.90 zł
59.90 zł z kodem: 49.90 zł
Inne proponowane

W swojej książce Campbell, który ma za sobą 40 lat bycia biochemikiem żywienia, przywołuje i interpretuje wyniki największego na świecie badania dotyczącego odżywiania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono autor przeanalizował dietę 6,5 tysiąca osób w 65 chińskich i tajskich prowincjach. Następnie porównuje opartą głównie na roślinach dietę badanych osób z bogatą w mięso i nabiał dietą Zachodu. Campbell zachęca czytelników i czytelniczki do wykluczenia z diety produktów odzwierzęcych, gdyż jak dowodzi będą mogli w ten sposób cieszyć się zdrowszym i dłuższym życiem. W przekonujący sposób dowodzi, że żywność pochodzenia zwierzęcego jest odpowiedzialna za coraz częstsze występowanie chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby serca, cukrzyca, nowotwory, otyłość czy choroba Alzheimera. Swoją pracą kontruje panujące od dawna przekonanie o korzyściach płynących ze spożywania produktów odzwierzęcych i wykazuje ogrom mylących, nierzadko sprzecznych ze sobą informacji, jakimi żywi konsumentów przemysł spożywczy.

Jestem głęboko przekonany, że to, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nie interesują mnie domysły, plotki czy treści zawarte w reklamach telewizyjnych, tylko naukowo potwierdzone fakty. Dlatego polecam Nowoczesne zasady  odżywiania. Liczba zachorowań na miażdżycę, cukrzycę i choroby nowotworowe rośnie. Już czas na rzetelną wiedzę i zmianę nawyków żywieniowych!

Maciej Miecznikowski, muzyk, wokalista, współzałożyciel Fundacji Wiemy, co jemy

Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia

Jestem wegetarianką od wielu lat. Moje dzieci od urodzenia. Czy zadawano mi pytania o słuszność stosowania takiej diety? Bardzo często. Czy słyszałam, że z własnym życiem mam prawo robić, co chcę, ale nie powinnam ryzykować zdrowiem moich córeczek? Tysiące razy. Świadomość społeczeństwa zmienia się powoli, ale książka Nowoczesne zasady odżywiania to krok milowy w dziedzinie dietetyki. Wywraca do góry nogami wszelkie piramidy żywieniowe i na przykładzie wieloletnich, przeprowadzonych na gigantyczną skalę badań pokazuje, jakie stosować metody, by cieszyć się zdrowiem w każdym wieku.

To lektura obowiązkowa dla wszystkich niedowiarków!

Monika Mrozowska, aktorka, autorka książek kulinarnych

Kiedy sięgałem po tę książkę, nie sądziłem, że znajdę w niej tak wiele informacji, które wcześniej nie były mi znane, choć tematyką wpływu odżywiania na zdrowie zajmuję się od lat. Lektura ta pomaga zrozumieć powody rozpowszechniania się chorób cywilizacyjnych i sposoby minimalizowania ryzyka ich wystąpienia. Prosty język, statystyki, wyniki licznych  badań, nowe fakty, z których czytelnik sam może wyciągnąć wnioski, czynią z tej książki obowiązkową pozycję dla wszystkich, bo każdy z nas codziennie podejmuje decyzje dotyczące żywienia.

Czas usunąć przyczyny chorób zamiast koncentrować się na objawach, a dzięki Nowoczesnym zasadom odżywiania dowiesz się, jak to zrobić.

Cezary Wyszyński

Fundacja MRNRZ Viva!

Autorzy zgłębiają związek między odżywianiem i chorobami, a wnioski, do których dochodzą są wstrząsające. Tę książkę trzeba przeczytać

dr Robert C. Richardson, laureat Nagrody Nobla,

profesor fizyki i prorektor ds. badań naukowych, Uniwersytet Cornella

Książka, oparta na wieloletnim, starannym, dociekliwym badaniu, prezentuje zaskakujące odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące żywienia: Co tak naprawdę powoduje raka? Jak możemy wydłużyć nasze życie? Co zatrzyma epidemię otyłości?

Neal Barnard, lekarz medycyny, przewodniczący PCRM

(Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej)

To jedna z najważniejszych książek o odżywianiu, jakie kiedykolwiek powstały

przeczytanie jej może uratować ci życie.

Dean Ornish, profesor medycyny klinicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim,

założyciel i przewodniczący Instytutu Badań z zakresu Medycyny Prewencyjnej

Obecnie AICR propaguje dietę głównie roślinną w celu obniżenia ryzyka raka, do czego przyczyniła się wspaniała praca, którą dr Campbell i garstka innych wizjonerów rozpoczęli dwadzieścia pięć lat temu.

Marilyn Gentry, przewodnicząca AICR (Amerykański Instytut Badań nad Rakiem)

Nowoczesne zasady odżywiania to dobrze udokumentowana analiza błędów współczesnego odżywiania, stylu życia i współczesnej medycyny oraz doraźnych rozwiązań, które tak często przynoszą porażkę.

dr Sushma Palmer, były dyrektor wykonawczy Rady ds. Żywności i Żywienia

w amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk

Doktor Campbell jest Einsteinem żywienia.

Jeff Nelson, przewodniczący VegSource.com

(najczęściej odwiedzana na świecie strona www o żywieniu)

Nowoczesne zasady odżywiania. Przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie od Thomas M. Campbell, T. Colin Campbell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książka jest dobra. Zacząć można od tego, iż jest mocno udokumentowana przypisami i ma bogatą bibliografię. W literaturze popularnonaukowej w moim odczuciu jest to jedna z najważniejszych rzeczy i jednocześnie najczęściej zaniedbywana.
  Autorzy przybliżają czytelnikom wyniki ich własnych badań jak i dociekań na temat odżywiania.
  Z wieloma rzeczami z początku się nie zgadzałem - często bylo tak, że w głowie wisiało zdanie "to nie może być możliwe". Po pewnym czasie zmieniło się w "nawet jeśli to możliwe, to nie tyczy się to mnie" aż w końcu przeszło do "może warto chociaż trochę zmienić w swoim odżywianiu - to profilaktyka która wiele nie kosztuje a więcej przemawia za jej pozytywnymi skutkami przy minimalnych negatywnych".
  Autorzy w swojej pracy najpierw sugerują, a następnie udowadniają, że spożywanie mięsa i produktów odzwierzęcych może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób - w tym nowotworów i chorób cywilizacyjnych - w szczególności u osób na przykład genetycznie uposażonych do nich.
  Udowadniają, że z pomocą roślinnej diety można wiele chorób zatrzymać, a nawet cofnąć ich skutki.
  Jako, że jestem zawsze sceptykiem - pozostaje mi własnoręcznie sprawdzić bibliografię i przekonać się o tym wszystkim na własnej skórze.
  Polecam tę książkę wszystkim. Jestem zwolennikiem rzetelnej wiedzy, nawet jeśli nie zgadza się ona z moimi poglądami. Ta pozycja zmusiła mnie do zrewidowania mojego poglądu na świat i na to, co wrzucam do swojego żołądka.

Warto zerknąć