ebook Polacy w armii Kajzera na frontach I wojny światowej
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 6)

Polacy w armii Kajzera na frontach I wojny światowej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 34.71
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
34.71 zł Lub 31.24 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
44.90 zł
34.76 zł
35.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Ryszard Kaczmarek, autor głośnych "Polaków w Wehrmachcie", tym razem przedstawi historię żołnierzy-Polaków, którzy walczyli w szeregach armii pruskiej w czasie I wojny światowej. Opowieść o nich nosi rys tragiczny – dla Polaków przynależność do armii zaborczych często oznaczała konieczność walki z własnymi rodakami.

Losy polskich żołnierzy wpisane są w arenę, na której rozgrywała się Wielka Wojna: w wielkie operacje militarne i ruchy armii, ale sytuację żołnierzy oglądamy z bliska, czytając listy do rodziny, dzienniki i wspomnienia. Ryszard Kaczmarek wraca też do poczatków swojej fascynacji historią i własnych młodzieńczych poszukiwań dokumentów na strychach górnośląskich przedwojennych domostw.

Tej historii tysięcy Polaków w pruskich mundurach jeszcze nikt dotychczas nie opowiedział.

Polacy w armii Kajzera na frontach I wojny światowej od Ryszard Kaczmarek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Wg mnie książka powinna nosić tytuł Ślązacy w armii Kajzera. Bez urazy, ale o Wielkopolanach, czy mieszkańcach innych regionów, którzy służyli w armii cesarskiej jest w tej książce bardzo niewiele. Pozycję oceniam jednak pozytywnie. Można przeczytać.

Warto zerknąć