Skazani na Shawshank - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena: 5.00 / 5.00
liczba ocen: 2
cena od: 19.68
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.68 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
19.68 zł
20.50 zł
21.25 zł
25.00 zł
27.62 zł
Pozostałe księgarnie
25.20 zł
22.32 zł
22.68 zł
27.90 zł
Opis:

Głośna opowieść, która doczekała się ekranizacji w 1994. Film został nominowany do Oscara w siedmiu kategoriach. Główne role zagrali Tim Robbins oraz Morgan Freeman.

Jedna z najbardziej znanych powieści Kinga.

Opowieść o mężczyźnie niewinnie oskarżonym i skazanym na dożywocie. Zaczyna on nowe życie w więzieniu, musi stawić czoła sadystycznym strażnikom, czy też dyrektorowi, który nie dość, że jest oszustem to jeszcze hipokrytą. Na szczęście Andy jest bardzo inteligentny, a zemsta jaką planuje zaskoczy nawet jego współwięźniów.

Książka jest jedną z opowieści wchodzących w skład zbiorku "Cztery Pory Roku". Skazani na Shawshank jest pierwszą z nowel tzw. Wiosenną opowieścią, opublikowanych w powyższym zbiorze.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Ta książka to dowód na to, że King pisze coś więcej niż klasyczne horrory i dreszczowce. Pięknie opisany zestaw zachowań więziennych i obnażenie pewnych ludzkich wad - w każdej społeczności znajdą się ci dobrzy i ci źli. Czasem nawet na samej górze.
    I co ma zrobić człowiek, który został niesłusznie skazany na dożywocie, ale - ze względu na swoje umiejętności - jest niezwykle cenny dla naczelnika, a przez to nie ma szans na rewizję swojego wyroku? Może polegać tylko na swojej pomysłowości - a tu jest o czym poczytać.

  • Awatar

    Jedno ze "sztandarowych" dzieł Kinga, mogące posłużyć jako książka pierwszego kontaktu z tymże pisarzem. Opowieść o życiu więziennym, niesłusznych oskarżeniach i sprycie, z dużą dawką uzależniających czytelnika od książki barwnych opisów postaci i zwrotów akcji.

Inne proponowane
Warto zerknąć