Skazani na Shawshank - audiobook
5 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Skazani na Shawshank - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - polecana oferta: 17.91
wciąż za drogo?
17.91 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
15.59 zł
19.90 zł
19.78 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Głośna opowieść, która doczekała się ekranizacji w 1994. Film został nominowany do Oscara w siedmiu kategoriach. Główne role zagrali Tim Robbins oraz Morgan Freeman.

Jedna z najbardziej znanych powieści Kinga.

Opowieść o mężczyźnie niewinnie oskarżonym i skazanym na dożywocie. Zaczyna on nowe życie w więzieniu, musi stawić czoła sadystycznym strażnikom, czy też dyrektorowi, który nie dość, że jest oszustem to jeszcze hipokrytą. Na szczęście Andy jest bardzo inteligentny, a zemsta jaką planuje zaskoczy nawet jego współwięźniów.

Książka jest jedną z opowieści wchodzących w skład zbiorku "Cztery Pory Roku". Skazani na Shawshank jest pierwszą z nowel tzw. Wiosenną opowieścią, opublikowanych w powyższym zbiorze.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza.

Skazani na Shawshank od Stephen King możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Ta książka to dowód na to, że King pisze coś więcej niż klasyczne horrory i dreszczowce. Pięknie opisany zestaw zachowań więziennych i obnażenie pewnych ludzkich wad - w każdej społeczności znajdą się ci dobrzy i ci źli. Czasem nawet na samej górze.
    I co ma zrobić człowiek, który został niesłusznie skazany na dożywocie, ale - ze względu na swoje umiejętności - jest niezwykle cenny dla naczelnika, a przez to nie ma szans na rewizję swojego wyroku? Może polegać tylko na swojej pomysłowości - a tu jest o czym poczytać.

  • Awatar

    Jedno ze "sztandarowych" dzieł Kinga, mogące posłużyć jako książka pierwszego kontaktu z tymże pisarzem. Opowieść o życiu więziennym, niesłusznych oskarżeniach i sprycie, z dużą dawką uzależniających czytelnika od książki barwnych opisów postaci i zwrotów akcji.

Warto zerknąć