Rycerz Siedmiu Królestw
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.78 / 5.00
liczba ocen: 3117
cena od: 23.20
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.20 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.20 zł
23.70 zł
24.60 zł
24.90 zł
30.00 zł
Pozostałe księgarnie
30.00 zł
23.68 zł
24.00 zł
24.29 zł
24.60 zł
24.90 zł
27.00 zł
27.00 zł
27.00 zł
27.90 zł
30.00 zł
Opis:

Opowieści o legendarnym rycerzu, który przemierzał Siedem Królestw na długo przed bohaterami fantastycznej „Gry o tron”. Fanom „Pieśni Lodu i Ognia” skrócą oczekiwanie na kolejny tom kultowej sagi. „Rycerz Siedmiu Królestw” to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George’a R. R. Martina i jego „Gry o tron”. Osadzone w świecie cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” trzy minipowieści – „Wędrowny rycerz”, „Zaprzysiężony miecz”, „Tajemniczy Rycerz” – przyciągają tym, co przyniosło autorowi światową sławę: fascynującą „rycerską” fabułą, wiarygodnymi psychologicznie postaciami, rubasznym humorem, niespodziewanymi zwrotami akcji i odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii.Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi – to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg. W kolejnych po „Wędrownym rycerzu” opowieściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustace’a Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrose’a Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń...

CYTATY:
Gdy idzie o kobiety, wszyscy mężczyźni są błaznami i wszyscy są rycerzami.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Próba napisania pewnego rodzaju prequela do całego cyklu Gry o Tron - nie do końća trzyma poziom sagi, ale zanim pojawi się następny tom - warto przejrzeć.

  • Awatar

    Martin jak to Martin - czyta się w jeden dzień, "na raz" ;) Książka wyjaśnia część sytuacji z późniejszych tomów sagi. Trochę dziwne wrażenie - niedosytu - sprawiają takie, bądź co bądź, krótkie formy w Westeros, ale ogólnie - osładza nieco oczekiwanie na kolejny tom ;)

Inne proponowane
Warto zerknąć