On wrócił
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.49 / 5.00
liczba ocen: 6165
Ilość stron (szacowana): 336
cena: 19.14
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 zł
22.05 zł
26.16 zł
27.12 zł
31.89 zł
Pozostałe księgarnie
-24% 19.14 zł
22.33 zł
27.52 zł
28.71 zł
28.71 zł
29.00 zł
30.30 zł
31.89 zł
31.89 zł
31.90 zł
Opis:

Niemiecki bestseller, ponad 700 tys. egzemplarzy.

Prawa sprzedane do 27 krajów.

Wizyta autora w Polsce!

Prawa filmowe do tytułu sprzedane.

W 2011 roku w Berlinie niespodziewanie pojawia się Adolf Hitler, który w tajemniczych okolicznościach budzi się na jednej z miejskich ławek wśród całkiem obcej dla siebie rzeczywistości zjednoczonych Niemiec rządzonych przez Angelę Merkel.

CYTATY:
Wszystko trzeba robić z całkowitą, fanatyczną determinacją. Inaczej niczego się nie osiągnie.
Plany wykuwa los.
To zdumiewające, jakie drogi znajduje opatrzność, by osiągnąć swój cel.
Najgłębsze rany los zadaje naszym sercom.
Ale ostatecznie o prawdzie i o kłamstwie decyduje czyn.
Człowiek silny najsilniejszy jest wtedy, gdy jest sam.
Błędy nie są od tego, żeby ich żałować, lecz żeby ich ponownie nie popełniać.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Dobra, jednak spodziewałem się czegoś ciekawszego.
  Pomysł powrotu czarnego charakteru okresu II Wojny Światowej może wywołać obrzydzenie u jednych, natomiast drudzy podejdą do tematu luźniej. Ja znajduję się w tej drugiej grupie, jednak miałem nadzieję na coś bardziej szokującego ?!

  XXI wiek. Jeden, z najgorszych ludzi okresu wojennego budzi się do życia i próbuje odnaleźć się w nowoczesnym świecie. Oczywiście od samego początku towarzyszy mu myśl odbudowy silnego narodu - Niemieckiego. Jego wysokie ego nie pozwala mu dostrzec, że wśród ludzi nie jest ceniony za wspaniałe pomysły i błyskotliwe uwaga, wręcz przeciwnie - obywatele uważają go za dobrego komika drwiącego z prawdziwego "wodza".

  Cała książka to rozdziały, w których śledzimy medialną ścieżkę kariery Fuhrera. O dziwo, narodowi się podoba to, w jaki sposób ich "bohater" opowiada o planach na przyszłość. Staje się on numerem jeden w niemieckim show biznesie. On traktuje zaś pracę w TV jako łatwą drogę do objęcia władzy w Niemczech.

  Wydaje mi się, że w tym miejscu autor zwraca uwagę, jak łatwo jest manipulować ludźmi, którzy nie dysponują odpowiednią wiedzą.
  Warto zapoznać się z tytułem, jeżeli lubicie satyry.

 • Awatar

  Niezła książka, w ciekawy sposób konfrontująca dwie niemieckie mentalności odległe o 60 lat, a wszystko z perspektywy nikogo innego jak właśnie Adolfa H., dumającego nad zepsuciem tego wszystkiego o czym marzył... Wcześniej wysłuchałem audiobooka, więc teoretycznie lektura nie zrobiła na mnie jakiegoś oszałamiającego wrażenia, ale jednak dała przyjemność i do dużo lepiej do mnie przemówiła niż wersja słuchana - więcej szczegółów, wszystko jakby "bardziej widziałem" w wyobraźni. Zdecydowanie wolę czytać.

 • Awatar

  A co by było, gdyby nagle w dzisiejszych realiach obudził się Hitler? Co więcej - nieświadomy tego, że zmienił się ustrój, a NSDAP nie istnieje? Timur Vermes w zabawny sposób przedstawia "co by było, gdyby", równocześnie wyśmiewając niektóre aspekty naszego, współczesnego żywota.

Inne proponowane
Warto zerknąć