ebook Akta Odessy
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 46503) Ilość stron (szacowana): 304

Akta Odessy
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - najniższa cena: 15.90
wciąż za drogo?
-37% 15.90 zł
31.62 złpremium: 20.40 zł Lub 20.40 zł
27.20 zł Lub 24.48 zł
34.00 zł Lub 30.60 zł
27.18 zł
27.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane
Klasyka literatury sensacyjnej. Jedna z najsłynniejszych powieści Fredericka Forsytha, znana też z ekranizacji z Jonem Voightem i Maximilianem Schellem.

W końcowej fazie II wojny światowej, gdy ostateczna klęska Trzeciej Rzeszy wydawała się nieunikniona, dowódcy kierowanej przez Himmlera SS rozpoczęli przygotowania do ucieczki.
Z Niemiec wywieziono znaczne ilości złota, które zdeponowano na tajnych kontach bankowych; spreparowano fałszywe dokumenty tożsamości mające umożliwić nazistowskim oprawcom rozpoczęcie nowego życia w powojennej Europie i na innych kontynentach. Gdy w końcu alianci zajęli Berlin, okazało się, że większość esesmanów zniknęła. Dysponująca ogromnymi funduszami Tajna Organizacja Byłych Członków SS, w skrócie „Odessa”, zaczęła pod koniec lat 40. prowadzić aktywną działalność w Niemczech Zachodnich, dbając o bezpieczeństwo i interesy byłych oficerów złowrogiej formacji oraz bezwzględnie rozprawiając się ze wszystkimi, którzy próbowali wejść jej w drogę.
Pewnego dnia dziennikarz śledczy Peter Miller otrzymuje pamiętnik pozostawiony przez samobójcę – niemieckiego Żyda Salomona Taubera, w 1941 wywiezionego przez nazistów do getta w Rydze. Komendantem obozu, w którym śmierć poniosło ponad 80 tysięcy osób, był kapitan SS Eduard Roschmann, bezwzględny sadysta, nazywany „Rzeźnikiem z Rygi”. Okazuje się, że zbrodniarz żyje i cieszy się wolnością – Tauber widział go niedawno w Hamburgu. Miller jest wstrząśnięty pamiętnikiem i opisami przerażających zbrodni. Postanawia wytropić Roschmanna.
Zbiera informacje, rekonstruuje życiorys komendanta. Jego prywatne śledztwo, zataczające stopniowo coraz szersze kręgi, naprowadza go na trop „Odessy”. Zaniepokojona działalnością Millera organizacja, w której Roschmann odgrywa istotną rolę, wysyła za dziennikarzem zawodowego zabójcę. Poczynania samotnego mściciela obserwują także agenci izraelskiego Mossadu. Zaczyna się międzynarodowe polowanie...

Akta Odessy od Frederick Forsyth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książka niesamowicie wciąga, a przy tym porusza tematy "tabu", co czyni ją jeszcze bardziej interesującą. Chociaż chwilami się dłużyła, to po jej przeczytaniu jeszcze przynajmniej przez tydzień (czyli do rozpoczęcia następnej książki :-) ) wracałam do niej myślami. Wydaje mi się, że to pozycja, którą można określić jako "ambitny kryminał".

 • Awatar

  Absolutnie genialna powieść sensacyjna, właściwe wzorzec z Sevres powieści sensacyjnej. Doskonale skomponowana intryga, bez naciągania realiów, obrażania zdrowego rozsądku i zawieszania niewiary. Warto przeczytać.

 • Awatar

  Książka "Akta Odessy" jest pierwszą powieścią Fredericka Forsytha, którą przeczytałem. Powieść szpiegowska nie należy do moich ulubionych gatunków i być może to dlatego, tak późno książka tego autora, trafiła na mój "warsztat". Do lektury skłoniły mnie dobre opinie i wzmianki o tym, że to najlepsza powieść Forsytha. Zainteresował mnie także wątek związany z holocaustem, gdyż do historii związanych z hitlerowskimi obozami koncentracyjnymi, zawsze podchodzę bardzo emocjonalnie. Tym razem było tak samo. Krótkie wspomnienia z koszmaru obozowego zawarte w powieści, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Choć czytałem już ich tak wiele, zawsze są dla mnie wstrząsającym przeżyciem. Przeżywam je tak samo jak wizytę w obozie zagłady w Oświęcimiu.
  "Akta Odessy" należy do książek, które określam mianem "czytających się same". Fabuła jest tak skonstruowana aby być jak najbardziej przyjazną dla czytelnika i właściwie obcując z nią, nie zwraca się uwagi na upływający czas, ważne jest tylko poznawanie dalszej części historii. Choć w powieści istnieją momenty, które są mało przekonujące, nie psuje to jednak całkowitego efektu sensacyjności fabuły i nie wpływa zbyt negatywnie na jej odbiór.
  Uznaję moje pierwsze spotkanie z tym autorem za dobre i być może spotkam się z nim jeszcze w kolejnej z jego powieści. Kto wie?

Warto zerknąć