ebook Stąd do wieczności - audiobook
5 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Stąd do wieczności - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 26.96
wciąż za drogo?
26.96 złpremium: 17.39 zł Lub 17.39 zł
28.99 zł Lub 26.09 zł
Inne proponowane

Poruszający obraz amerykańskiej armii w przededniu ataku na Pearl Harbour. Kultowa już powieść Jamesa Jonesa, wielokrotnie nagradzana i wydawana na całym świecie.

Historia osnuta wokół rzeczywistych wydarzeń, których uczestnikiem bądź świadkiem był sam autor odbywający wówczas służbę wojskową w armii Stanów Zjednoczonych.
Jones tworzy odarty z patosu portret amerykańskiej armii w przededniu ataku na Pearl Harbor. Snuje opowieść przedstawiającą walkę człowieka o szacunek, godność i sprawiedliwość. Głównym jej bohaterem jest Prewitt, początkujący żołnierz, bokser, który postanowił porzucić swoją karierę. Jego umiejętności fizyczne chciałby jednak wykorzystać dowódca oddziału. Tak oto rozpoczyna się dla mężczyzny ciężka walka w obronie własnej wartości...
„Stąd do wieczności” to pierwsza część trylogii wojennej, w której skład wchodzą również powieści „Cienka czerwona linia” oraz „Gwizd”. Historię szeregowego Prewitta usłyszymy w świetnej interpretacji znanego aktora Adama Szyszkowskiego.

Stąd do wieczności - audiobook od James Jones możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka, którą powinien przeczytać każdy, niezależnie od tego, czy kiedykolwiek miał coś wspólnego z wojskiem i jaki ma na jego temat poglądy. Bo to nie jest książka o wojsku - to znaczy jest, oczywiście, obraz wojskowego życia jest odmalowany niesamowicie barwnie, niekiedy wstrząsająco, ale zawsze ciekawie. Ale przede wszystkim to książka o potrzebie zachowania istoty swojego człowieczeństwa w każdych okolicznościach. Genialnym zabiegiem jest uczynienie bohaterem prostego żołnierza, pozwala to bowiem autorowi mówić o sprawach często poważnych i dających do myślenia ze szczerością i prostotą (a wielokrotnie i z humorem), bez uciekania się do napuszonego patetyzmu.
    Audiobook został zrealizowany bardzo dobrze. Podobał mi się sposób czytania lektora - bez zbędnych aktorskich udziwnień, ale zarazem pozwalający bardzo płynnie zagłębić się w opowieść i dobrze oddający jej klimat. Polecam – zapewniam, że to będzie 38 godzin dobrze spędzonego czasu.

Warto zerknąć