ebook Modlić się psalmami. z Jezusem i Ojcami Kościoła - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Modlić się psalmami. z Jezusem i Ojcami Kościoła - audiobook
audiobook (mp3)

Wydawca:  Wydawnictwo WAM
Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
Audiobook - najniższa cena: 9.67
11.16 złpremium: 7.20 zł Lub 7.20 zł
9.67 zł Lub 8.70 zł
12.00 zł
12.00 zł Lub 10.80 zł
9.77 zł
Inne proponowane

Psalmy stanowią mikrokosmos Starego Testamentu. Znajduje się w nich wielki skarb ludzkiego doświadczenia skondensowany w formie modlitwy. Szczególnie inspirujące rozumienie psalmów wypracowali Ojcowie Kościoła, zwłaszcza św. Atanazy i św. Augusty. Wewnętrzny świat św. Augustyna był bardzo bliski psalmom. Psalmy były dla niego wspaniałym sposobem bardzo osobistego interpretowania życia, drogą oczyszczania świata afektywnego, dawały mu niewyczerpane możliwości wyrażenia swojej duszy. Dla Augustyna psalmy czytane w świetle Chrystusa stają się Ewangelią, a Jezus Ewangelii przemawia z wnętrza psalmów.

Tak psałterz staje się uprzywilejowanym miejscem dostępu do wewnętrznego życia Chrystusa oraz zwierciadłem naszej chrześcijańskiej egzystencji i lekarstwem dla naszych duchowych chorób. Dom Rekolekcyjny Ojców Jezuitów w Czechowicach-Dziedzicach. Nagranie na żywo.

Modlić się psalmami. z Jezusem i Ojcami Kościoła - audiobook od Jacek Poznański SJ możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć