ebook Emil ze Smalandii - audiobook
5 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Emil ze Smalandii - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 22.97
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
22.97 zł Lub 20.67 zł
27.99 zł
23.02 zł
27.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wygląda jak aniołek, ale pozory mylą. Śpi w czapce i ze swoją ukochaną strzelbą. Woli zjeść choinkę zamiast fasolki szparagowej. Wkłada głowę do wazy z rosołem. Szczypie siostrę, gania kota. Psoci ile się da. Dorośli najchętniej wysłaliby go do Ameryki, byle się go pozbyć. Założę się, że już go lubicie. Przed Wami – Emil ze Smalandii.

Książka ze Złotej Listy Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

O audiobooku Emil ze Smalandii blogerzy napisali: 

To, co Edyta Jungowska zrobiła z tą historią... to jest, proszę ja Was, mistrzostwo świata, a w połączeniu z doskonałym piórem Astrid Lindgren to już brak skali zachwytu. - Tylko skończę rozdział - Anna Sukiennik

Emil ze Smalandii - audiobook od Astrid Lindgren możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
To, co Edyta Jungowska zrobiła z tą historią... to jest, proszę ja Was, mistrzostwo świata, a w połączeniu z doskonałym piórem Astrid Lindgren to już brak skali zachwytu.

Dla mojego siedmiolatka Astrid Lindgren to "ta pisarka od Ronji". Było nam autentycznie smutno, że autorka nie zdecydowała się na napisanie kontynuacji przygód córki zbójnika. Ale nie ma tego złego. Bo oto wpada nam w łapki Emil ze Smalandii, a tuż za nim Nowe przygody Emila ze Smalandii oraz Jeszcze żyje Emil ze Smalandii. Pękalismy ze śmiechu. Emil, to prawdziwy łobuziak, ale wiecie, taki urwis na fest. Czego się nie dotknie, to psoci. I chociaż czasem chciałby dobrze, to i tak wychodzi tak, jak zwykle jego mama skrzętnie notuje w niebieskim notesie kolejne psikusy swojego kochanego, niesfornego Emila. A on sam, za każdą psotę odbywa karę zamknięcia w stolarni. Ale nie bój nic! Emil po prostu w tej stolarni siedzi i rzeźbi drewniane ludziki. Ma ich już ponad sto,
I co sobie myślicie? Że z takiego urwisa wyrośnie łobuz? Ha! Figa z makiem! Bo Emil wyrośnie na... A tego Wam nie zdradzę. przeczytacie, posłuchacie i się sami przekonacie.

Chociaż "Emila ze Smalandii" już jakiś czas temu czytałam, to Przygody Emila w interpretacji Edyty Jungowskiej to kompletnie nie moja liga. Doskonały audiobook, wzbogacony o dźwięki towarzyszące określonym czynnościom i muzykę, zainteresuje nawet sceptyka tej formy książki. Uwielbiam głos Pani Edyty, z lekkim zadziorem i chrypką, ale tutaj przeszła samą siebie. Jej głos aż kipi od entuzjazmu, buzuje pozytywną energią i taką... psotą, jakby lektorka miała pójść śladami Emila i coś zbroić. Rety, 8 godzin niekontrolowanego śmiechu.

Nie dziwię się, że Edyta Jungowska wybrała właśnie książki Lindgren. Może po trosze z sentymentu, ale lektury tej szwedzkiej pisarki mają w sobie jakąś magię. Cofają nas do beztroskich lat dziecięcych, bawią, uczą, wzruszają i chociaż są kompletnie "niedzisiejsze" to i współczesne dzieciaki z fascynacją słuchają kolejnych przygód bohaterów pióra Lindgren.

Absolutnie fenomenalne audiobooki. Jedne z najlepszych, jakie miałam przyjemność słuchać.
Warto, po stokroć warto! kupić i mieć - na swojej półce, bo będziecie do Emila made by Jungowska wracać.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Urwis jakich mało. Aniołek i diabełek w jednym. Inaczej mówiąc - niemal każde dziecko, a szczególnie to, które mamy w domu. Świetna lektura, którą teraz czytam ponownie z moim synkiem. I obaj się śmiejemy :)

Warto zerknąć