ebook Dwanaścioro z Paryża
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 529)

Dwanaścioro z Paryża

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Urodzony w piekle, ochrzczony krwią!

Mattias Tannhäuser, bohater niezapomnianej „Religii”, powraca.

Jeśli w tamtej powieści krew lała się strumieniami, to w tej tworzy rwący potok!

Paryż, 23 sierpnia 1572, za kilka godzin zacznie się noc świętego Bartłomieja...

Trzy wojny religijne zmieniły stolicę Francji w kocioł nienawiści, intryg i zepsucia. Królewskie zaślubiny Małgorzaty de Valois i Henryka Nawarskiego, które miały być radosnym symbolem pojednania katolików i hugenotów, w rzeczywistości stały się impulsem do rozpętania rzezi na niewyobrażalną skalę.

Carla, hrabina la Penautier, ma uświetnić zaplanowaną przez Katarzynę Medycejską uroczystość na cześć nowożeńców grą na violi da gamba. Nie mogąc odmówić takiemu zaproszeniu, udaje się do Paryża, mimo że jest w zaawansowanej ciąży.

Mattias Tannhäuser, wróciwszy z afrykańskiej podróży, przybywa do stolicy w wigilię dnia świętego Bartłomieja z zamiarem odnalezienia żony i sprowadzenia jej do domu. Kiedy jednak rozpoczyna się masakra hugenotów i miasto pogrąża się w anarchii, Carla zostaje uprowadzona przez Grymonde'a, króla dzielnicy nędzy, Tannhauser zaś aresztowany w Luwrze. Ich kłopoty nie są dziełem przypadku.

Sam przeciw wszystkim - stróżom prawa, katolickim fanatykom i armii Pielgrzymów Świętego Jakuba - Mattias, bohater słynnego oblężenia Malty i rycerz Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy, musi przelać rzekę krwi, by odzyskać ukochaną i odnaleźć własne człowieczeństwo.

Przemierza piekło w poszukiwaniu kobiety, lecz jego życie odmieni na zawsze dwanaścioro dzieci Paryża.

Tim Willocks urodził się w 1957 r. w Stalybridge, w hrabstwie Cheshire. Z wykształcenia jest psychiatrą, z zamiłowania pisarzem, scenarzystą i producentem filmowym. Napisał powieści „Bad City Blues”, „Bunt w Green River” (REBIS 2009), „Bloodstained Kings”, „Religia” (REBIS 2006, 2013) oraz scenariusze do takich filmów, jak „Nieukończona podróż” Stevena Spielberga, „Kochankowie sztormowego morza” czy „Wyrzucony na brzeg” według opowiadania Josepha Conrada.

Dwanaścioro z Paryża od Tim Willocks możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tylko martwi się nie mszczą.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Siedząc i czekając na transport do Polski skończyłem właśnie czytać „Dwanaścioro z Paryża” (kolejny plus dla ebooka z którym się nie rozstaję :) )
    Wartka akcja, podobnie jak w pierwszej książce Willocka związana jest z przełomowym wydarzeniem historycznym: „Religia” dotyczyła oblężenia Malty przez Turków, natomiast ta historia związana jest z Nocą Św. Bartłomieja i niezwykle brutalną rzezią hugenotów w Paryżu. Mattiasa Tännhausera przyjeżdża do Paryża aby dołączyć do swojej ciężarnej żony i odwiedzić studiującego pasierba i… od razu wpada w wir dziwnych i niepokojących zdarzeń, które mają jeden wspólny mianownik: ktoś chce zabić zarówno Mattiasa jak i całą jego rodzinę. W charakterystyczny dla siebie sposób nasz bohater dąży do wyjaśnienia całej sprawy często wspierając się w działaniach swoim wrodzonym sprytem, brawurą oraz niezwykle szybką i zimną stalą. Nie zdradzając szczegółów akcji dodam tylko, że cała historia zamknięta w niespełna 48 godzinach opisanych na 715 stronach – czytając czułem się jak osoba jadąca rollercoasterem mknącym z prędkością TGV.
    Czytelnik nie znajdzie w tej książce ani jednego zdania zbędnego opisu, każde słowo ma swoje znaczenie dla toczącej się akcji i klimatu. Na marginesie dodam jeszcze tylko, że moim skromnym zdaniem powinno być do tej książki dołączone ostrzeżenie: ROZPOCZĘCIE CZYTANIA GROZI ZANIEDBANIEM RODZINY, PRACY I SNU, gdyż jest to rewelacyjnie napisana książka, od której nie sposób się oderwać.

    Gorąco polecam!

Warto zerknąć