ebook Tysiąc wspaniałych słońc - audiobook
4.23 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 9237)

Tysiąc wspaniałych słońc - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 23.80
Audiobook - najniższa cena: 23.25
wciąż za drogo?
23.25 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
34.90 zł
30.02 zł
34.90 zł
Inne proponowane

Bez wątpienia najwyżej oceniana, najgłośniejsza, najchętniej czytana powieść 2007 roku. Niekwestionowany bestseller # 1 w ponad 20 krajach świata, sprzedany w imponującej ilości ponad 10 milionów egzemplarzy.

Poprzednia książka Hosseiniego zatytułowana "Chłopiec z latawcem" także zdobyła niebywałą popularność, a ostatnio została zekranizowana przez Marca Forstera.

Osią fabuły rozgrywającej się w Afganistanie w ciągu ćwierć wieku, są dzieje dwóch kobiet, które zrządzeniem losu poślubią tego samego mężczyznę, despotycznego Rasheeda. Mariam ma zaledwie 15 lat, kiedy zostaje wysłana do Kabulu, by zostać żoną szewca. Druga bohaterka, ambitna i wykształcona Laila, w wyniku wybuchu bomby traci całą rodzinę. Po traumatycznych przejściach dochodzi do siebie w domu Rasheeda i Mariam. Stopniowo między kobietami rodzi się trudna przyjaźń...

Tysiąc wspaniałych słońc - audiobook od Khaled Hosseini możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Jedna z lepszych książek, jakie czytałam...
  Opowieść o życiu afgańskich kobiet, o panujących tam zwyczajach, o miłości, bólu, przemocy, wojnie (na tle wydarzeń historycznych). Z jednej strony wzrusza - z drugiej bulwersuje! A najgorsze, że wszystko to działo się we współczesnym świecie.
  Naprawdę warto przeczytać.

 • Awatar

  Czytając tę książkę dziękujesz losowi, że opisywane sytuacje cię nie dotyczą. Dziękujesz, że masz bezpieczny dom. Męża, który cię nie bije. Dzieci, których oboje oczekujecie z radością i obdarzacie jednakową miłością. Cieszysz się, że nikt nie zabraniał ci dostępu do wiedzy, do pracy zawodowej, do wyrażania swojego zdania. Sama tworzysz swoje życie. A potem powoli dociera do ciebie, że są kobiety, które nie maja tyle szczęścia co ty. to jest największy dramat tej książki i najmocniejsze przesłanie tej historii.

  Książka pozostająca w pamięci.

 • Awatar

  Przepiękna opowieść o przyjaźni, miłości i bardzo ciężkim życiu kobiet w Afganistanie. Gorąco polecam!

 • Awatar

  Książka, która na długo pozostaje w pamięci. Książka wstrząsająca, pokazująca życie kobiet w Kabulu, w cieniu despotycznego męża. Wszyscy wiemy jak traktowane są tam kobiety, jak niepotrzebne przedmioty, wory do bicia, maszyny do zaspokajania potrzeb seksualnych i rodzenia synów. Jednak pomimo potwornej przemocy fizycznej i psychicznej, oczywiście w myśl zasad religijnych, dwie kobiety potrafią doznać przepięknej przyjaźni. Gorąco polecam! 
  Cytat z książki:
  „Każdy płatek śniegu jest westchnieniem pokrzywdzonej gdzieś w świecie kobiety. Że wszystkie westchnienia wznoszą się ku niebu, łączą w chmury, a potem rozpadają na małe fragmenciki, które w ciszy spadają na ludzi w dole. Aby przypomnieć, jak bardzo cierpią takie kobiety jak my. Spokojnie znosimy wszystko co na nas spada.”

Warto zerknąć