ebook Ciemno, prawie noc - audiobook
3.82 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 3365)

Ciemno, prawie noc - audiobook
audiobook (mp3)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
E-book - najniższa cena: 23.55
Audiobook - najniższa cena: 35.99
wciąż za drogo?
39.99 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
35.99 zł
39.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Mikrokosmos śląskiego osiedla w wyrazistej prozie Joanny Bator! Dalsza część historii Alicji Tabor, która wraca do rodzinnego miasta. A tutaj prawie wszystko się zmieniło… „Ciemno, prawie noc” to jedna z najgłośniejszych powieści ostatniej dekady. Wyróżniona Nagrodą NIKE, została przeniesiona na wielki ekran przez Borysa Lankosza z Magdaleną Cielecką w roli głównej.

Powieść nagrodzona Literacką Nagrodą Nike 2013

„W człowieku otwierają się przejścia, przez które zło wchodzi do środka, i wtedy jest zgubiony” – fragment powieści „Ciemno, prawie noc”

W Wałbrzychu giną dzieci. Andżelika, Patryk i Kalinka przepadają bez śladu. Upiorna, gęsta atmosfera późnojesiennego miasta nie sprzyja wyjaśnieniu spraw. Prorok Jan Kołek przekonuje, że dzieci zabiera do siebie Matka Boska Bolesna, a zgnębieni mieszkańcy rzucają oskarżenia na oślep, pogrążeni w lęku, złości i rozpaczy.

Reporterka Alicja Tabor wraca z Warszawy do miasta swojego dzieciństwa, by napisać o trójce zaginionych. W jej starym rodzinnym domu pełnym złych wspomnień czeka przeszłość. Bohaterka, by zmienić swoje życie, musi stawić czoło nie tylko zawodowemu wyzwaniu, ale także dręczącym ją traumom.

„Ciemno, prawie noc” to jedna z najważniejszych powieści ostatnich lat. W 2019 roku doczekała się ekranizacji – film wyreżyserował Borys Lankosz. W rolę Alicji Tabor wcieliła się Magdalena Cielecka.

Jej proza pokazuje prawdziwą siłę literatury. – Olga Tokarczuk dla wyborcza.pl o „Ciemno, prawie noc” 

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Anny Marii Buczek.

Ciemno, prawie noc - audiobook od Joanna Bator możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć