Ciemno, prawie noc - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 3.73 / 5.00
liczba ocen e-booka: 7018
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-33% 21.95 zł
39.90 złpremium: 23.94 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
-33% 21.95 zł
33.38 zł
35.91 zł
Opis:

Laureatka Nagrody Nike 2013! Gorzki, niepokojący portret polskiego piekiełka, z dreszczykiem grozy i zagadką kryminalną w tle. Książka, która przeraża i zachwyca.

Powieść, za którą Joanna Bator otrzymała Nagrodę Nike 2013, w wersji audiobooka!
Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna.
Alicja ma zrobić reportaż o trojgu zaginionych dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ. Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy więc odkrywanie tajemnic z przeszłości samej Alicji.
W książce „Ciemność, prawie noc” Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć