ebook Ziemiomorze
4 / 5.00 (liczba ocen: 5092)

Ziemiomorze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Cykl:  Ziemiomorze
E-book - najniższa cena: 43.63
wciąż za drogo?
55.90 złpremium: 33.54 zł Lub 33.54 zł
43.63 zł Lub 39.27 zł
44.16 zł 10 zł na konto
51.99 zł Lub 46.79 zł
43.83 zł
47.52 zł
47.52 zł
50.50 zł
55.90 zł
55.90 zł
56.90 zł
Inne proponowane

Sześć książek, ponad trzydzieści lat życia Ursuli K. Le Guin i e-bookowa rewolucja... Wreszcie są – wszystkie części genialnego „Ziemiomorza” w jednym tomie!

Najbardziej magiczny e-book roku 2014! Po raz pierwszy w jednym tomie wszystkie części jednego z najznakomitszych cykli fantasy: „Czarnoksiężnik z Archipelagu”, „Grobowiec Atuanu”, „Najdalszy brzeg”, „Tehanu”, „Inny wiatr”, „Opowieści z Ziemiomorza”.
Porównywane z dziełami J. R. R. Tolkiena czy C. S. Lewisa, „Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin opisuje malowniczy świat wysp, smoków i tajemnic, w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged, a jej poszczególne tomy opowiadają jego losy od najmłodszych lat i pierwszych kroków jako adepta magii, aż po czasy gdy czary zaczynają stawać się niebezpiecznym narzędziem w rękach zła.
Ged, którego Ziemiomorze na zawsze zapamięta jako Krogulca, zgłębia czarnoksięską sztukę na wyspie Roke. Obdarzony niezwykłymi magicznymi zdolnościami, po latach nauki zostaje Arcymagiem. To on będzie musiał pomóc Najwyższej Kapłance Archipelagu – Tenar – uciec z labiryntu ciemności.
Niestety, wraz z upływem lat równowaga Ziemiomorza chwieje się coraz bardziej, a prawdziwa magia i pradawne zwyczaje coraz częściej wykorzystywane są przez mroczne siły zła i śmierci...

„Potrzebowałam sześciu książek i trzydziestu lat życia, by opowiedzieć historię Geda i Tenar. W tym czasie nieustannie dowiadywałam się czegoś nowego o krainach i ludach Ziemiomorza, bo wszystkie przygody i odkrycia bohaterów były też moimi przygodami i odkryciami. (...) I oto wreszcie macie przed sobą ukończoną historię. Oby lektura sprawiła wam równie wielką przyjemność, jak mnie jej pisanie!”.

Ursula K. Le Guin

Ziemiomorze od Ursula K. Le Guin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nawet głupstwo jest niebezpieczne w rękach głupca.
Tylko jedna rzecz w świecie jest w stanie przeciwstawić się człowiekowi o złym sercu. Tym czymś jest inny człowiek.
Ziemiomorze to książka niezwykła. Pomimo fantastycznego sztafażu nie jest to opowieść łatwa, lekka i przyjemna. Często uważa się fantastykę za literaturę stricte rozrywkową, a tymczasem najwybitniejsze dzieła nie dają się wtłoczyć w te ramy. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że znacznie łatwiej jest w utworze literackim pokazać świat przedstawiony jako konstrukcję zbliżoną do realiów rzeczywistości, niż stworzyć uniwersum całkowicie fantastyczne, które jednocześnie będzie spójne i logiczne.

Jednak najważniejsi są ludzie. Fantastyczne wydarzenia i magia służą do przedstawienie skomplikowanych wyborów, których muszą dokonywać bohaterowie. Ważna jest ich świadomość, że te wybory zawsze – w taki lub inny sposób – mają znaczenie. A kluczem do zrozumienia jest równowaga świata.

Kiedy podnosisz kamień i rzucasz nim, trafiając lub chybiając celu, nie jest to koniec całej historii. Gdy podnosisz kamień, ziemia staje się lżejsza, a twoja dłoń cięższa. Kiedy nim ciskasz, gwiazdy reagują w swym biegu. W miejscu upadku odmienia się wszechświat. Na równowagę całości składają się pojedyncze zdarzenia.

Niekiedy myślę, że te wyjątkowo precyzyjne i celne zdania powinny stać się mottem dla tych wszystkich, którzy mają władzę i od nich zależy przyszłość. Ale także dla tych, którzy wybierają, którzy stawiają na mównicach swoich przedstawicieli, dla nas wszystkich.
Wolność to wielkie brzemię, niezwykłe i trudne do zrozumienia dla ducha. Nie jest łatwa. Nie jest darem otrzymanym, lecz dokonanym wyborem. I ten wybór wcale nie jest prosty. Droga wiedzie w górę, do światła, lecz zmęczony podróżnik może nigdy nie dotrzeć do jej końca.

Cała nadzieja świata skupia się w ludziach, którzy nie mają znaczenia.

Ziemiomorze przekonuje nas, że każdy człowiek jest ważny, że władza i potęga to rzeczy przemijające. Że prawdziwą władzę będzie miał tylko ten, kto jej nie pragnie. A rozum jest cnotą szczególnie ważną, bo nawet głupstwo jest niebezpieczne w rękach głupca.

Ocena: 6/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Klasyka, którą z przyjemnością się czyta. I na pewno będzie się często wracać, chcąc przekazać wartości ważne dla człowieka.

 • Awatar

  Fenomenalna klasyka, nic dodać, nic ująć.

 • Awatar

  Klasyka fantasy - pozycja w zasadzie obowiązkowa. Urszula Le Guin stworzyła zupełnie odrębny, niezależny i kompletny świat. Mnie ta książka kojarzy się z dzieciństwem, pierwszymi zachwytami fantastyką i fantasy.
  Jeśli jesteście otwarci na odrobinę naiwności i starych, dobrych wartości - polecam.

 • Awatar

  Piękny świat ciekawi bohaterowie oraz akcja! Twórczość Usruli Le Guin w jednym tomie!! Po prostu magia ;).

 • Awatar

  Biorąc pod uwagę sumaryczną objętość sześciu tomów - zdecydowanie warto ;) Oczywiście jeśli ktoś nie jest pewien, czy będzie mu odpowiadać cały cykl, powinien raczej najpierw pożyczyć (albo kupić w promocji) "Czarnoksiężnika z Archipelagu" (tom pierwszy).

Warto zerknąć