Ziemiomorze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.02 / 5.00
liczba ocen: 4305
cena od: 33.54
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 33.54 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
33.54 zł
36.34 zł
45.84 zł
46.40 zł
55.90 zł
Pozostałe księgarnie
55.90 zł
44.51 zł
44.54 zł
44.72 zł
45.84 zł
46.40 zł
50.31 zł
50.31 zł
50.50 zł
51.99 zł
55.90 zł
Opis:

Sześć książek, ponad trzydzieści lat życia Ursuli K. Le Guin i e-bookowa rewolucja... Wreszcie są – wszystkie części genialnego „Ziemiomorza” w jednym tomie! Najbardziej magiczny e-book roku 2014! Po raz pierwszy w jednym tomie wszystkie części jednego z najznakomitszych cykli fantasy: „Czarnoksiężnik z Archipelagu”, „Grobowiec Atuanu”, „Najdalszy brzeg”, „Tehanu”, „Inny wiatr”, „Opowieści z Ziemiomorza”.Porównywane z dziełami J. R. R. Tolkiena czy C. S. Lewisa, „Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin opisuje malowniczy świat wysp, smoków i tajemnic, w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged, a jej poszczególne tomy opowiadają jego losy od najmłodszych lat i pierwszych kroków jako adepta magii, aż po czasy gdy czary zaczynają stawać się niebezpiecznym narzędziem w rękach zła.Ged, którego Ziemiomorze na zawsze zapamięta jako Krogulca, zgłębia czarnoksięską sztukę na wyspie Roke. Obdarzony niezwykłymi magicznymi zdolnościami, po latach nauki zostaje Arcymagiem. To on będzie musiał pomóc Najwyższej Kapłance Archipelagu – Tenar – uciec z labiryntu ciemności.Niestety, wraz z upływem lat równowaga Ziemiomorza chwieje się coraz bardziej, a prawdziwa magia i pradawne zwyczaje coraz częściej wykorzystywane są przez mroczne siły zła i śmierci...„Potrzebowałam sześciu książek i trzydziestu lat życia, by opowiedzieć historię Geda i Tenar. W tym czasie nieustannie dowiadywałam się czegoś nowego o krainach i ludach Ziemiomorza, bo wszystkie przygody i odkrycia bohaterów były też moimi przygodami i odkryciami. (...) I oto wreszcie macie przed sobą ukończoną historię. Oby lektura sprawiła wam równie wielką przyjemność, jak mnie jej pisanie!”.Ursula K. Le Guin

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Klasyka, którą z przyjemnością się czyta. I na pewno będzie się często wracać, chcąc przekazać wartości ważne dla człowieka.

 • Awatar

  Fenomenalna klasyka, nic dodać, nic ująć.

 • Awatar

  Klasyka fantasy - pozycja w zasadzie obowiązkowa. Urszula Le Guin stworzyła zupełnie odrębny, niezależny i kompletny świat. Mnie ta książka kojarzy się z dzieciństwem, pierwszymi zachwytami fantastyką i fantasy.
  Jeśli jesteście otwarci na odrobinę naiwności i starych, dobrych wartości - polecam.

 • Awatar

  Piękny świat ciekawi bohaterowie oraz akcja! Twórczość Usruli Le Guin w jednym tomie!! Po prostu magia ;).

 • Awatar

  Biorąc pod uwagę sumaryczną objętość sześciu tomów - zdecydowanie warto ;) Oczywiście jeśli ktoś nie jest pewien, czy będzie mu odpowiadać cały cykl, powinien raczej najpierw pożyczyć (albo kupić w promocji) "Czarnoksiężnika z Archipelagu" (tom pierwszy).

Inne proponowane
Warto zerknąć