Amerykański przekręt

średnia ocena: 3.38 / 5.00
liczba ocen: 261
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
26.99 zł
Opis:

"„Nie jestem większym złodziejem niż gość, który zabrał ćwierćdolarówkę zostawioną w budce telefonicznej. On ukradł ćwierć dolara, ja ukradłem parę milionów”. Mel Weinberg Z zasmarkanego dzieciaka biegającego po ulicach Bronxu wyrósł na jednego z największych oszustów Ameryki. U szczytu swojej „kariery” Mel Weinberg obracał milionami dolarów i zatrudniał kilkaset osób, ale, jak chętnie podkreślał, robił to nie dla zysku, ale dla frajdy. To Weinberg pomógł FBI wymyślić i przeprowadzić najgłośniejszą akcję w historii biura: na jej potrzeby udawał przedstawiciela niewyobrażalnie bogatych arabskich szejków, którzy chcieli zainwestować w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce „szejkowie” dotarli do urzędników i polityków, którzy ułatwili im zakładanie kasyn, kupowanie nielegalnej broni i handel narkotykami. W wyniku tych operacji dwóch senatorów i pięciu kongresmenów straciło swoje posady. Wkrótce na ekranach kin film twórcy Poradnika pozytywnego myślenia, w rolach głównych: Christian Bale, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, , Amy Adams i Robert De Niro. "

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Hm... Mam mieszane uczucia... Spodziewałem się chyba czegoś w rodzaju "Domu gier", gdzie będą pokazane dokładnie smaczki przekrętów tych małych i dużych. Owszem, trochę ich opisano, ale za mało.
    Z drugiej strony opisano jak łatwo wkręcić ludzi, szczególnie tych, dla których liczą się tylko władza i pieniądze.
    Warto przeczytać, żeby się przekonać jak bezwzględni i fałszywi potrafią być ludzie. Natomiast jeśli ktoś liczy na dobrą literaturę to raczej niech nie sięga po tę pozycję...

Warto zerknąć