ebook Jedna rzecz
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 19684)

Jedna rzecz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 38.45
Audiobook - najniższa cena: 39.92
wciąż za drogo?
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
38.45 zł Lub 34.61 zł
49.90 zł
49.90 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
39.88 zł
41.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Prosta recepta na sukces, który wymaga skupienia się na jednym celu. Czasami to będzie pierwsza rzecz na liście. Czasami – jedyna. Ale zawsze to właśnie ona przyniesie niezwykłe efekty...

Chcesz więcej! Więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji z życia. A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy, obowiązków i stresu. Autorzy z list bestsellerów „New York Timesa” – Gary Keller i Jay Papasan – uczą, w jaki sposób koncepcja jednej rzeczy może całkowicie zmienić podejście do każdej dziedziny życia, wpłynąć na dokonywane wybory i odnoszone rezultaty.

„W obliczu niepewności, nieprzewidywalności i turbulencji współczesnego świata najtęższe głowy sięgają w życiu i w biznesie po modele oraz strategie, które łączą całościowe i procesowe podejście do rzeczywistości (complexity) z poszukiwaniem prostych i trafnych rozwiązań złożonych problemów (simplicity). W ten sposób rozwija się nowa filozofia, język szkoły życia (simplexity), do której należy ta książka. Jest po prostu świetna. Wprowadzamy ją na listę lektur Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Values”. - Jacek Santorski

„Moda na minimalizm trwa. Gary Keller i Jay Papasan (...) idą jednak o krok dalej. Zamiast przekonywać nas do pozbywania się kolejnych rzeczy z szaf i kredensów, proponują prawdziwą rewolucję w myśleniu. Sukces polega na robieniu wszystkiego, co właściwe, a nie na robieniu właściwie wszystkiego – piszą. (...) Jak jednak wybrać tę jedną jedyną rzecz? O tym też piszą. Przede wszystkim jednak rozgrzeszają tych, którzy nie potrafią i nie chcą być w kilku miejscach w tym samym czasie i łapać kilku srok za ogon! Wielozadaniowość jest passé! Pora w to uwierzyć”. - Joanna Olekszyk, „Sens”

Jedna rzecz od Gary Keller, Jay Papasan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wspominałam nieraz, że był czas, gdy często sięgałam po poradniki. Uważam, że należy korzystać z dobrych praktyk innych ludzi, pod warunkiem wszakże, że faktycznie pozwalają nam wprowadzić w naszym życiu pozytywne zmiany. Jednocześnie cenię swój czas i skoro poświęcam go na czytanie poradnika, to oczekuję konkretów.

Czytając Jedną rzecz miałam wrażenie, że Gary Keller i Jay Papasan przez ponad 230 stron rozwodzą się nad koncepcją, którą można opisać w kilku akapitach. A cóż to za koncepcja? W skrócie rzecz ujmując jest to system ustalania priorytetów poprzez stopniowe eliminowanie kolejnych punktów na liście zadań, aż do momentu, gdy będziemy w stanie wskazać jedną rzecz – tę najważniejszą, będącą odpowiedzią na pytanie „Jaką jedną rzecz mogę zrobić właśnie teraz z myślą o realizacji długofalowego celu?”.

Oprócz tego, autorzy wskazują mity, stojące – ich zdaniem – na drodze do sukcesu, takie jak: pułapka wielozadaniowości, wiara w to, że wystarczy chcieć czy przecenianie roli zdyscyplinowania. Ponadto podpowiadają jak wyznaczyć cele i zarządzać czasem. Spora część książki poświęcona jest kwestii produktywności, w tym czynnikom ją obniżającym: nieumiejętności odmawiania, lękowi przed chaosem, złym nawykom zdrowotnym i brakowi wsparcia ze strony otoczenia.

Całość napisana jest całkiem przystępnym językiem, choć chwilami przychodziło mi na myśl słowo „bełkot”, kiedy po raz kolejny czytałam o tym samym. Zmieniały się użyte wyrazy, ale sens pozostawał ten sam.

Czy wyciągnęłam z lektury tej książki coś dla siebie? Tak. Ponownie przyjrzałam się wyznaczonym wcześniej celom i skupiłam na działaniach przybliżających mnie do ich osiągnięcia. Przeszkadzała mi forma rozwlekłej opowieści – momentami miałam poczucie źle spożytkowanego, żeby nie powiedzieć zmarnowanego, czasu. Może gdybym nie miała w zwyczaju czytać książek „od deski do deski”, a jedynie bym je przeglądała, skorzystałabym w pełni z przejrzystego układu tekstu. I tu ukłon w stronę osób, odpowiedzialnych za wygląd tej publikacji.

Niestety, coraz częściej spotykam się z niechlujstwem przy tworzeniu książek, dlatego z przyjemnością stwierdzam, że w przypadku Jednej rzeczy wszystko jest przemyślane: układ tekstu, rozmieszczenie grafik, cytatów i podsumowań kolejnych rozdziałów. Redaktorsko i korektorsko też właściwie nie ma się do czego za bardzo przyczepić. Wygląda to po prostu dobrze, ładnie, schludnie.

Podsumowując – jeśli macie sporo wolnego czasu i ochotę na książkę o zwiększaniu produktywności – śmiało, czytajcie i bierzcie z tego tekstu wszystko, co najlepsze. Niewykluczone, że do Was Jedna rzecz przemówi bardziej aniżeli do mnie. A jeśli do tego realnie wpłynie na Wasze życie, to będziecie wiedzieć, że było warto.Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zdecydowanie jak do tej pory najlepsza książka o produktywności, zarządzaniu czasem, o byciu skupionym na tej Jednej rzeczy .. bo większość tego co osiągamy jest wynikiem niewielkiej części tego co robimy. Cała masa notatek, przemyśleń .. serdecznie polecam:)

  • Awatar

    Jest to jedna z najlepszych książek, które przeczytałem o tym jak zarządzać sobą w czasie i na czym się skupiać.

Warto zerknąć