W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

średnia ocena: 4.05 / 5.00
liczba ocen: 940
Ilość stron (szacowana): 315
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
17.63 zł
19.19 zł
19.47 zł
22.90 zł
22.90 zł
Pozostałe księgarnie
17.63 zł
19.11 zł
19.18 zł
19.47 zł
21.00 zł
22.90 zł
25.11 zł
27.90 złpremium: 16.74 zł
27.90 zł
Opis:

Relacja naocznego świadka, w której łączą się losy kilku rodzin żyjących w Sarajewie podczas najdłuższego oblężenia w dziejach Europy. Stawia pytanie, jak dziś radzą sobie one z następstwami wojny.

Logavina to cicha i spokojna uliczka położona w sercu miasta, słynącego z tolerancji i kosmopolitycznego uroku. Wybuch wojny postawił na głowie życie jej mieszkańców, Bośniaków, Chorwatów i Serbów, którzy do tej pory żyli obok siebie, nie zwracając uwagi na dzielące ich różnice. W oblężonym Sarajewie, pozbawieni ogrzewania i elektryczności, przy coraz bardziej ograniczonych zasobach żywności i wody, każdego dnia muszą teraz walczyć o przetrwanie swoje i bliskich. Muszą bronić się nie tylko przed kulami snajperów, ale także przed równie groźnym wrogiem – nienawiścią do sąsiadów i niedawnych przyjaciół, którzy tak łatwo mogą zmienić się w śmiertelnych wrogów.

„(…) Dramat mieszkańców sarajewskiej ulicy Logavinej to historia rodzin i osób, wplątanych w niechcianą wojnę, zmuszonych do heroizmu przekraczającego ich siły. Jest to zapis doświadczenia nagłej zamiany spokojnego życia w przyjaznym mieście na upokarzającą codzienność wojenną. Śledząc ich losy, łatwo wyobrazić sobie siebie i swoich najbliższych w podobnej sytuacji. Lektura obowiązkowa”. - Janina Ochojska

 
„Doskonale uchwycony heroizm cywilnych mieszkańców Sarajewa – ich hart ducha, ironia, stoicyzm. (...) Koncentrując się na jednej ulicy Sarajewa, Demick maluje realia życia w mieście trafnie i z precyzją”. - David Rieff, „Philadelphia Inquirer”

 

„Gdybyś miał przeczytać tylko jedną książkę o Sarajewie, powinna to być właśnie ta książka”. - Mary McGrory, „Washington Post”

 

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć