W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

średnia ocena: 4.05 / 5.00
liczba ocen: 923
Ilość stron (szacowana): 315
ebookpoint#Sonia Draga
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-39% 13.90 zł
27.90 złpremium: 16.74 zł
-23% 17.63 zł
19.19 zł
19.47 zł
Pozostałe księgarnie
17.63 zł
19.11 zł
19.18 zł
21.00 zł
21.30 zł
22.90 zł
22.90 zł
25.11 zł
27.90 zł
Opis:

Relacja naocznego świadka, w której łączą się losy kilku rodzin żyjących w Sarajewie podczas najdłuższego oblężenia w dziejach Europy. Stawia pytanie, jak dziś radzą sobie one z następstwami wojny.

Logavina to cicha i spokojna uliczka położona w sercu miasta, słynącego z tolerancji i kosmopolitycznego uroku. Wybuch wojny postawił na głowie życie jej mieszkańców, Bośniaków, Chorwatów i Serbów, którzy do tej pory żyli obok siebie, nie zwracając uwagi na dzielące ich różnice. W oblężonym Sarajewie, pozbawieni ogrzewania i elektryczności, przy coraz bardziej ograniczonych zasobach żywności i wody, każdego dnia muszą teraz walczyć o przetrwanie swoje i bliskich. Muszą bronić się nie tylko przed kulami snajperów, ale także przed równie groźnym wrogiem – nienawiścią do sąsiadów i niedawnych przyjaciół, którzy tak łatwo mogą zmienić się w śmiertelnych wrogów.

„(…) Dramat mieszkańców sarajewskiej ulicy Logavinej to historia rodzin i osób, wplątanych w niechcianą wojnę, zmuszonych do heroizmu przekraczającego ich siły. Jest to zapis doświadczenia nagłej zamiany spokojnego życia w przyjaznym mieście na upokarzającą codzienność wojenną. Śledząc ich losy, łatwo wyobrazić sobie siebie i swoich najbliższych w podobnej sytuacji. Lektura obowiązkowa”. - Janina Ochojska

 
„Doskonale uchwycony heroizm cywilnych mieszkańców Sarajewa – ich hart ducha, ironia, stoicyzm. (...) Koncentrując się na jednej ulicy Sarajewa, Demick maluje realia życia w mieście trafnie i z precyzją”. - David Rieff, „Philadelphia Inquirer”

 

„Gdybyś miał przeczytać tylko jedną książkę o Sarajewie, powinna to być właśnie ta książka”. - Mary McGrory, „Washington Post”

 

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć