ebook Brudne serca. Jak zafałszowaliśmy historię chłopców z lasu i ubeków
3.31 / 5.00 (liczba ocen: 36)

Brudne serca. Jak zafałszowaliśmy historię chłopców z lasu i ubeków
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.91
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
22.91 zł Lub 20.62 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.90 zł
22.91 zł
23.92 zł
25.42 zł
25.42 zł
25.53 zł
26.33 zł
26.61 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Bezkompromisowy reportaż o zawikłanej powojennej historii Polski, moralnych wyborach i cienkiej jak włos granicy między tymi, których określamy jako „my” i „oni”. Spisana na podstawie zachowanych dokumentów historia dwóch młodych Polaków, którzy w pierwszych latach po II wojnie światowej prowadzą za sobą śmiertelny pościg – jeden jest funkcjonariuszem UB, drugi chłopakiem z lasu. Obraz odmalowany przez poznańską reporterkę, Annę Kłys, jest zaskakujący – ubek jest dowódcą plutonu egzekucyjnego rozstrzeliwującego politycznych wrogów, ale kilkakrotnie składa wnioski o zwolnienie ze służby, z kolei walczący wcześniej o wolną Polskę partyzant w najlepszej wierze wstępuje po wojnie do milicji.Jakby nie dość było tego zapętlenia w bratobójczej walce, w trakcie pisania książki Kłys znajduje w papierach IPN informację, która przewraca do góry nogami jej życie rodzinne – dowiaduje się, że jej ojciec był etatowym pracownikiem SB i prowadził działania w sprawie związanej z chłopakiem z lasu. Losy konkretnych ludzi w pierwszych latach wprowadzania komunizmu w Polsce, ale też dygresje do lat późniejszych, stają się w reportażu Kłys opowieścią o naszej powikłanej, często do dziś niewyjaśnionej historii najnowszej. Historii, o którą zażarcie się spieramy i która wpływa na nasze współczesne wybory.„Wstrząsająca lektura. Są w niej szok, łzy i cierpienie. I bardzo istotne pytania. Czy prawda jest ważniejsza niż «święty spokój» najbliższych? «Brudne serca» to bezkompromisowa wyprawa w przeszłość, również własnej rodziny. Podziwiam autorkę – nie każdego stać na taką odwagę”.Bogdan Rymanowski

Brudne serca. Jak zafałszowaliśmy historię chłopców z lasu i ubeków od Anna Karolina Kłys możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jak długo trzeba było być członkiem "bandy" partyzanckiej, żeby zostać rozstrzelanym? Czy wszyscy ubecy byli źli? Czy wszyscy partyzanci byli dobrzy? Czy czyny tego samego człowieka można najpierw oceniać jako bohaterskie, a później bandyckie? Lub odwrotnie? To tylko niektóre pytania z tej książki. Odpowiedzi autorka szukała w dokumentach i relacjach świadków tamtych zdarzeń. Mocne.

Warto zerknąć