ebook Dyktanda
3.94 / 5.00 (liczba ocen: 170)

Dyktanda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 4.90
4.90 złpremium: 2.94 zł Lub 2.94 zł
4.90 zł
4.31 zł
5.10 zł
6.16 zł
Inne proponowane

Pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, jeszcze zanim wynaleziono dysleksję i dysortografię, nastoletni Michał ma poważne problemy z ortografią. Jego wuj, czyli Stanisław Lem, otrzymuje rodzinną misję dokształcenia siostrzeńca. W takich okolicznościach powstaje cykl prześmiesznych, purnonsensowych dyktand: miniaturowe formy literackie stanowią jednocześnie niezwykłą prezentację olśniewających zdolności językowych pisarza.

Dyktanda od Stanisław Lem możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  15.03.2017 Nowa Edycja Milionerów TVN.
  Pytanie za Milion!:
  "Wątróbka z cebulką (...) jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie". To Lem i...
  Propozycje odpowiedzi:
  A. "Solaris",
  B. "Opowieści o pilocie Pirxie",
  C. "Dyktanda, czyli...",
  D. "Szpital przemienienia"
  Uczestniczka zrezygnowała, prawidłowa odpowiedź: C. "Dyktanda, czyli...",

 • Awatar

  Świetny zestaw miniaturek napisanych niesamowicie plastycznym językiem. Fabuły może i absurdalne (czasem totalnie odjechane), ale po prostu śmieszne (w bardzo pozytywnym znaczeniu, oczywiście). Szczególnie polecane dla językowych smakoszy :P

 • Awatar

  Doskonały lek na poprawę humoru i wyostrzenie dowcipu. Teksty są króciutkie, tak jak uczniowskie dyktanda przystało, ale ze świetnie zarysowanymi fabułami, niebanalnymi skojarzeniami, lekkim elementem absurdu. Czasem przebijają się igiełki ironii i zniecierpliwienia - ale w jakim stylu!
  Warto przeczytać je na głos - chociaż nie zawsze da się opanować śmiech.
  Stanowczo za mało tych perełek.

 • Awatar

  Maleńka książeczka, a ile radości. Mordercze miniaturki - tak można by, bez żadnej przesady, określić dyktanda, zaserwowane przez Stanisława Lema. Absurd, zabawa słowem, popis erudycji. Króciutkie teksty są jak francuska konwersacja: pełne wdzięku i ulotne. Ale ileż sprawiają radości!

Warto zerknąć