Kamienie na szaniec
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

średnia ocena: 3.71 / 5.00
liczba ocen: 41184
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
20.20 zł
-22% 20.98 zł
22.53 zł
22.87 zł
24.21 zł
Pozostałe księgarnie
22.52 zł
22.87 zł
23.02 zł
24.21 zł
24.50 zł
26.90 złpremium: 16.14 zł
26.90 zł
26.90 zł
26.99 zł
Opis:

Najsłynniejsza polska książka XX wieku, na podstawie której powstał film w reżyserii Roberta Glińskiego („Cześć, Tereska”, „Wróżby kumaka”, „Świnki”), ze zdjęciami Pawła Edelmana („Pianista”, „Katyń”, „Pan Tadeusz”).

„Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939-1943 roku, o czasach bohaterstwa i grozy”. Tak zaczyna się opowieść o Bohaterach Szarych Szeregów, o czasach miłości, walki, śmierci. Młodzi przyjaciele, harcerze i maturzyści warszawskiego liceum wkraczają w dorosłość w dramatycznym okresie. Wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, gdy nadchodzi wrzesień 1939, nie mają wątpliwości, postanawiają walczyć o wolną Ojczyznę. Gotowi są zapłacić najwyższą cenę.

Z okazji premiery filmu przygotowana została specjalna edycja książki wzbogacona o kolorową wkładkę ze zdjęciami filmowymi opisanymi przez reżysera, Roberta Glińskiego, a także osobisty tekst Wojciecha Feleszki, wnuka Autora, oraz tekst literaturoznawczyni doktor Ewy Hoffmann-Piotrowskiej. Książkę otwiera wstęp Barbary Wachowicz, autorki sławnej wystawy „Kamyk na szańcu” i cyklu „Wierna rzeka harcerstwa”. „Kamienie na szaniec” ilustruje ponadto kilkadziesiąt zdjęć Bohaterów Szarych Szeregów, Alka, Rudego i Zośki, ze wszystkich epok ich życia.

Harcmistrz Aleksander Kamiński – pedagog, profesor wydziału pedagogiki społecznej Uniwersytetu Łódzkiego i pisarz. Autor „Kamieni na szaniec”, najsłynniejszej książki czasów okupacji, oraz „Zośki i Parasola”, dalszego ciągu losów spadkobierców ideałów Rudego, Alka, Zośki – opowieści o Harcerskich Batalionach Armii Krajowej. To jedna z najsławniejszych postaci polskiego harcerstwa, twórca zuchów, autorytet Szarych Szeregów. W czasie wojny był komendantem Organizacji Małego Sabotażu „Wawer” i redaktorem naczelnym największego pisma podziemnej Europy „Biuletyn Informacyjny”. Jest patronem Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego, a także wielu szkół i drużyn wiernych Braterstwu i Służbie.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Świetna opowieść o czasach gdy młodzi ludzie mieli coś więcej na głowie niż tylko to z kim się umówić na randkę. Opowieść o na prawdę wielkim Patriotyzmie, poświęceniu i wierze w lepszą sprawę, a przy tym na prawdę dobry kawał literatury - wciągający i trzymający w napięciu. Konieczne uzupełnienie lekcji historii najnowszej.

 • Awatar

  "Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939-1945 roku, o czasach bohaterstwa i grozy.
  Posłuchajcie opowiadania o ludziach, którzy w tych niesamowitych latach potrafili żyć pełnią życia, których czyny i rozmach wycisnęły piętno na stolicy oraz rozeszły się po kraju, którzy w życie wcielić potrafili dwa wspaniałe ideały: BRATERSTWO i SŁUŻBĘ".
  „Kamienie na szaniec”, jako lektura mile zaskakują, z każdym zdaniem czyta się je coraz chętniej, a zakończenie niezmiernie wzrusza. Książka warta polecenia każdemu bez względu na wiek.

 • Awatar

  W obliczu bardzo kontrowersyjnego filmu Roberta Glińskiego - obowiązkowa lektura dla każdego Polaka.

 • Awatar

  Wracając do "Kamieni na szaniec" po kilku latach miałam wobec tej książki wielkie oczekiwania. Pozytywne wspomnienia zrobiły swoje. Ku mojemu zdumieniu... wciągnęła mnie jeszcze bardziej. To pewnie kwestia większej świadomości historycznej i wiedzy, bo zwyczajnie lepiej tę książkę zrozumiałam. Mimo to wciąż muszę sobie czasem powtarzać, że to nie fikcja literacka, że to wszystko wydarzyło się naprawdę, i że jej bohaterowie kiedy zginęli byli często młodsi ode mnie. Ich sposób myślenia i dojrzałość są dla mnie wciąż nie do pojęcia.

 • Awatar

  Jedna z niewielu lektur szkolnych, które przeczytałam z chęcią. Polecam

Inne proponowane
Warto zerknąć