ebook Popioły
3.2 / 5.00 (liczba ocen: 14)

Popioły
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 7.49
Audiobook - najniższa cena: 11.90
7.49 zł
12.08 złpremium: 7.79 zł Lub 7.79 zł
13.48 złpremium: 8.69 zł Lub 8.69 zł
12.99 zł
12.99 zł
11.04 zł
11.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (25)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Historia ludzi, którzy z popiołem w sercu powracają z pól bitewnych Europy do Polski - ich legenda podtrzyma narodowe dzieje.

Kochliwy szlachcic Rafał Olbromski popada w tarapaty. Wypędzony przez ojca z domu trafia pod opiekę księcia Gintułta i wchodzi w kręgi masonerii. Spotyka przyjaciela z lat szkolnych, Krzysztofa Cedrę, i dzięki niemu zostaje wprowadzony na warszawskie salony. Wieści przynoszone z Europy przez byłych legionistów polskich sprawiają, że przyjaciele podejmują eskapadę do armii napoleońskiej, wierząc, iż walka przyniesie upragnioną wolność.

"Czytając Popioły, jesteśmy siłą rzeczy jakby uczestnikami aktu pewnego misterium dostępnego tylko dla wtajemniczonych, wskutek niedomówień, uników i aluzji obliczonych na oszukanie cenzorów. () Popioły to misterium patriotyzmu celebrowane przez autora".

Aleksander Achmatowicz

 
Popioły od Stefan Żeromski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Towarzyszymy bohaterowi, Olbromskiemu, przez dłuższy okres jego życia, będąc świadkiem zarówno wojen, w których brał udział, jak i jego osobistych, małych bitew, niekoniecznie zwycięskich. Panoramiczna historia, ale mnie nie zachwyciła.

Warto zerknąć