Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku

średnia ocena: 3.21 / 5.00
liczba ocen: 943
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
25.99 zł
Opis:

"Grażynę Jagielską przez lata paraliżował strach. Żyła problemami męża. Dla jego pasji poświęciła swoje życie. W końcu jednak musiała zawalczyć o siebie. Przeżyła własny „lot nad kukułczym gniazdem”. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym. Poznała kobiety, które tak jak ona długo udawały, że wszystko jest w porządku. Spotkała twardzieli, którzy musieli nauczyć się płakać. Była w miejscu, w którym można było wszystko. Nie wolno było jednego – kłamać. Julia musiała być coraz lepsza, aż pod wpływem stresu odcięła sobie ucho. Ratownik wiecznie golił głowę i wierzył, że dzięki temu stanie się kimś innym. Marek wrócił z wojny jako bohater, ale nie potrafił już żyć z tym, co tam widział. Karolinka była przekonana, że jest aniołem i nikt jej nie widzi. Autorka zabiera nas w podróż pełną intymnych zwierzeń i prawdziwych emocji. W poruszający sposób opisuje azyl dla zagubionych oraz obrazy, które prześladowały ich latami. Opowiada o szczerości, potrzebie zrozumienia i bliskości."

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Znakomita lektura pozwalająca wniknąć w świat tych, którym synapsy w mózgu iskrzą nieco inaczej niż większości ludzi. Znakomicie pokazany koszmar stresu pourazowego.

 • Awatar

  Strasznie dziwnie mi się czytało książkę. Trochę przedłużająca. Kupiłem ją, ponieważ czytałem artykuł w "Wyborczej", jakoś inaczej się zupełnie zapowiadała. Aczkolwiek na długie wieczory, czemu by nie. Pokazuje jak trudno radzić sobie z taką chorobą.

 • Awatar

  Pracowałam przez kilka lat jako salowa w takim ośrodku i muszę powiedzieć, że Grażyna Jagielska bardzo realistycznie opisała tamtejsze warunki. Na pewno nie było to łatwe, dlatego szczerze ją podziwiam, a książkę polecam wszystkim, których ciekawi jak jest po drugiej stronie murów psychiatryka.

 • Awatar

  Zadziwiająca pozycja. Pisana oczami cywila, który nie był żołnierzem, a w dodatku jest kobietą. Z perspektywy chorej, jak inni tam, na syndrom stresu bojowego, który nie jest powszechnie rozumiany i omawiany w debatach, choć to choroba bardzo częsta u żołnierzy powracających z Iraku. Niewątpliwie książka ta otwiera nowy rozdział w tomie o milczeniu, jakim obejmuje się sprawy weteranów, którzy często nie mogą już prowadzić normalnego życia.

 • Awatar

  Cholernie ciężko było mi przebrnąć przez tę lekturę, ale to raczej osobiste powody, niż oznaka jej słabości. Absolutnie fantastyczna pozycja, która umożliwia poznanie siebie, ludzi wokół i świata i sprawia, że doceniamy to wszystko bardziej. Pani Grażynie należą się brawa za dzielność i odwagę podzielenia się swoimi przeżyciami z czytelnikami, a od nich powinna bić wdzięczność, taka jaka płynie ode mnie.

Inne proponowane
Warto zerknąć